Logo European City of Science 2024

Sukces reprezentacji UŚ na Akademickich Mistrzostwach Polski w judo

20.04.2016 - 10:09 update 05.11.2019 - 11:11
Editors: admin

Od 15 do 17 kwietnia 2016 roku w hali sportowej Politechniki Białostockiej odbywały się Akademickie Mistrzostwa Polski w judo. W zawodach wzięło udział około 300 zawodników, w tym siedmioosobowa reprezentacja Uniwersytetu Śląskiego, która zdobyła następujące wyróżnienia:

• Justyna Sitko (studentka I roku inżynierii zagrożeń środowiskowych) zdobyła srebrny medal i została wicemistrzynią Polski w klasyfikacji generalnej kobiet AMP, a w klasyfikacji uniwersytetów zajęła I miejsce i zdobyła medal złoty w kat. 78 kg;

• Aleksandra Świetlicka (studentka III roku na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii) zajęła III miejsce i zdobyła brązowy medal w klasyfikacji uniwersytetów w kat. 57 kg;

• Karolina Zięba (studentka II roku przedsiębiorczości) zajęła III miejsce i zdobyła brązowy medal w klasyfikacji uniwersytetów w kat. 63 kg;

• Roma Ćwięczek (studentka biotechnologii oraz chemii) zajęła V miejsce w klasyfikacji uniwersytetów w kat. 52 kg;

• Sebastian Gwóźdź (student II roku zarządzania) zajął V miejsce w klasyfikacji generalnej mężczyzn AMP w kat. 73 kg, ale w klasyfikacji uniwersytetów zajął II miejsce i zdobył srebrny medal.

Drużyna kobiet ostatecznie uplasowała się na V miejscu w klasyfikacji uniwersytetów. Podczas mistrzostw Uniwersytet Śląski reprezentowali również: Kamil Plewnia (student IV roku prawa) w kat. 81 kg oraz Łukasz Jastrzembski (student II roku prawa) w kat. 73 kg.  Trenerem reprezentacji jest mgr Adam Górnik ze Studium Wychowania Fizycznego i Sportu.