Go to main content

University of Silesia in Katowice

Uniwersytet Śląski podczas Dnia Akademickiego w I LO im. Mikołaja Kopernika w Będzinie

05.04.2017 - 09:15 update 05.11.2019 - 11:18
Editors: admin

W środę 5 kwietnia 2017 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Będzinie odbędzie się II Dzień Akademicki, podczas którego uczniowie będą mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną uczelni z województwa śląskiego oraz wziąć udział w zajęciach przygotowanych przez nauczycieli akademickich.

Wykłady oraz warsztaty poprowadzą między innymi pracownicy czterech wydziałów Uniwersytetu Śląskiego: Wydziału Nauk o Ziemi, Wydziału Informatyki i Nauki o Materiałach, Wydziału Filologicznego oraz Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii. W programie przygotowanym przez katowicką uczelnię przewidziano zajęcia z zakresu fizyki medycznej, mechatroniki, informatyki, matematyki, turystyki, a także literaturoznawstwa czy językoznawstwa. Uczniowie będą mogli również dowiedzieć się więcej na temat właściwości materiałów fluorescencyjnych, a przy stoisku Uniwersytetu Śląskiego uzyskać informacje na temat oferty edukacyjnej na rok akademicki 2017/2018 oraz procesu rekrutacji.

Do udziału w Dniu Akademickim zaproszeni zostali przedstawiciele władz powiatu, uczniowie wszystkich będzińskich liceów oraz absolwenci I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Będzinie.

Program II Dnia Akademickiego (pdf) 

return to top