Go to main content

University of Silesia in Katowice

  • Polski
  • English
search
Logo European City of Science 2024

Utrudniony dojazd do kampusu UŚ w Katowicach

10.06.2016 - 11:07 update 05.11.2019 - 11:19
Editors: admin

W związku z organizacją akcji motoryzacyjnej pn. „iLoveRally” wybrane parkingi oraz ulice na terenie katowickiego kampusu zostaną wyłączone z ruchu. Trasa przejazdu uczestników rajdu obejmuje między innymi ulice: Uniwersytecką, Bankową, Piastowską, Góreckiego oraz Chełkowskiego. W sobotę 11 czerwca 2016 roku od godz. 6.00 do 18.00 będzie wprowadzony zakaz ruchu i postoju wzdłuż wymienionych ulic.

Trasa przejazdu uczestników akcji motoryzacyjnej

Parkingi na terenie kampusu zostaną wyłączone z ruchu już w piątek (10 czerwca) od godz. 16.00 – możliwy będzie tylko wyjazd pojazdów. Dojazd do uniwersytetu na parking przy Wydziale Prawa i Administracji oraz Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej będzie możliwy do strony Alei Roździeńskiego (przed stacją BP) oraz od strony ulicy J. Dudy-Gracza (przy hotelu Novotel), gdzie na czas trwania imprezy będzie otwarty szlaban. 

Plakat informujący o utrudnieniach w ruchu drogowym

 

Akcja „iLoveRally” łączy środowisko motoryzacyjne na Śląsku i jednocześnie promuje bezpieczeństwo w ruchu drogowym. W programie wydarzenia zaplanowano między innymi: tor kartingowy oraz tor dla symulatora poślizgu (parking przed Międzynarodowym Centrum Kongresowym), szkolenia z pierwszej pomocy, pokazy ratownictwa i bezpieczeństwa w samochodzie.

Na terenie Uniwersytetu Śląskiego (przy ul. Chełkowskiego) od godz. 10.00 dla miłośników motoryzacji zostanie otwarty Park Kibica, gdzie będzie można z bliska zobaczyć pojazdy wyścigowe, 4×4, driftowe oraz zabytkowe, porozmawiać z mechanikami i zawodnikami. Najmłodsi uczestnicy będą mogli natomiast wziąć udział między innymi w warsztatach pt. „Malowanie samochodu”.

Jednym z partnerów wydarzenia, zorganizowanego przez Stowarzyszenie X, jest Uniwersytet Śląski w Katowicach. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: http://iloverally.eu.

return to top