Go to main content

University of Silesia in Katowice

  • Polski
  • English

VIII edycja ogólnopolskiej akcji „Dzień marzeń”

15.05.2017 - 11:50 update 05.11.2019 - 11:18
Editors: admin

W sobotę 20 maja 2017 roku w godz. od 10.00 do 16.00 odbędzie się akcja „Dzień marzeń” organizowana przez Fundację Mam Marzenie. Jednym z partnerów wydarzenia jest Uniwersytet Śląski w Katowicach.

Tegoroczna edycja akcji przyjmie formę gry miejskiej dla całych rodzin. Na deptaku przy rektoracie Uniwersytetu Śląskiego, w katowickiej Strefy Kultury, w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim oraz na rynku w Katowicach będą się znajdować stacje, przy których uczestnicy gry otrzymają do wykonania zadania związane z profilaktyką zdrowotną oraz zdrowym trybem życia. Uczestnicy wydarzenia będą mogli także skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych oraz diabetologicznych.

W grze miejskiej mogą wziąć udział osoby, które do 18 maja zarejestrują się za pośrednictwem formularza rejestracyjnego dostępnego na stronie: www.dzienmarzen.org oraz osoby zgłaszające się w dniu akcji przed rozpoczęciem wydarzenia – ich udział w grze uzależniony będzie jednak od liczby wolnych miejsc. Zawodnicy mogą tworzyć drużyny liczące od 2 do 4 osób. Wydarzenie rozpocznie się w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach. Finał akcji zaplanowano na terenie centrum handlowego Silesia City Center w Katowicach przy ul. Chorzowskiej 107.

Inspiracją programu tegorocznej edycji „Dnia marzeń” było życzenie jednego z podopiecznych Fundacji Mam Marzenie, który, mając szansę na spełnienie swojego marzenia, zapragnął zorganizować badania profilaktyczne wśród swoich rówieśników. Chciał w ten sposób podkreślić znaczenie wczesnego rozpoznania choroby i tym samym zwiększenia szansy na pełne wyleczenie.

Szczegółowe informacje nt. akcji oraz fundacji znajdują się na stronach: www.mammarzenie.org oraz dzienmarzen.org.

Fundacja Mam Marzenie powstała w Krakowie w 2003 roku. Obecnie działa na terenie całej Polski i posiada 16 oddziałów. Misją fundacji jest spełnianie marzeń dzieci w wieku od 3 do18 lat cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Przez swoją działalność członkowie fundacji pragną dostarczyć chorym dzieciom i ich rodzinom niezapomnianych wrażeń, które pozwolą choć na chwilę zapomnieć o cierpieniu, wniosą w ich życie radość oraz siłę do walki z chorobą. Fundacja spełniła już ponad siedem tysięcy marzeń, z czego tylko w województwie śląskim ponad 665.

Plakat akcji "Dzień marzeń" z informacjami o wydarzeniu oraz rysunkiem przedstawiającym zielone serce oraz dwoje dzieci

return to top