Go to main content

University of Silesia in Katowice

XLVI spotkanie Klubu Myśli Ekologicznej poświęcone zmianom klimatycznym

08.11.2017 - 09:55 update 05.11.2019 - 11:11
Editors: admin

14 listopada 2017 roku o godz. 17.30 w Kinoteatrze Rialto w Katowicach odbędzie się XLVI spotkanie Klubu Myśli Ekologicznej, którego organizatorami są prof. dr hab. Piotr Skubała z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego oraz dr Ryszard Kulik z Pracowni na rzecz Wszystkich Istot. W programie wydarzenia zaplanowano projekcję „Między lodem a niebem” – najnowszego filmu Luca Jacqueta, twórcy nagrodzonego Oscarem „Marszu Pingwinów” i panel dyskusyjny z udziałem dr Aleksandry Kardaś (fizyczka atmosfery, ekspertka ds. klimatu, popularyzatorka nauki, specjalistka od transferu radiacyjnego w atmosferze oraz od nauczania o procesach i zjawiskach atmosferycznych, współtworzy portal popularno-naukowy „Nauka o klimacie”).

Film pt. „Między lodem a niebem” to zrealizowany z rozmachem hymn na cześć naszej planety. Przedstawia inspirującą historię Claude’a Loriusa, badacza lodowców, który całe życie poświęcił poznawaniu tajemnic Antarktydy.

Klub Myśli Ekologicznej jest inicjatywą, która ma na celu propagowanie idei ekologicznych oraz prezentowanie osób wcielających te idee w życie. Spotkania organizowane w jego ramach mają inspirować, zachęcać do aktywności, wspierać oddolne inicjatywy oraz przyczyniać się do budowania kręgu osób angażujących się w pracę na rzecz przyrody i człowieka.

Szczegółowe informacje na temat Klubu Myśli Ekologicznej dostępne są na stronie: www.klubmysliekologicznej.pl oraz na Facebooku.

Zaproszenie (pdf)

zielony plakat, na którym w kole jest pokazany idący przed siebie człowiek i zostawiający za sobą ślad. A także dane dot. 48. spotkania Klubu Myśli Ekologicznej i krótki opis filmu "Między lodem a niebem"

return to top