Go to main content

University of Silesia in Katowice

  • Polski
  • English

Złota Odznaka dla katowickiej Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości

03.04.2017 - 14:19 update 05.11.2019 - 11:18
Editors: admin

Złotą Odznaką „Za zasługi dla Uniwersytetu Śląskiego” uhonorowana została katowicka Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości. Odznaczeniem, które ustanowione zostało 8 czerwca 1973 roku, wyróżniane są osoby lub instytucje szczególnie zasłużone dla rozwoju uczelni.

Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach jest największą organizacją pracodawców w województwie śląskim. Od lat współpracuje z Uniwersytetem Śląskim, kreując i animując projekty na rzecz środowiska akademickiego. Instytucja uczestniczy w szeregu inicjatyw i przedsięwzięć naukowo-dydaktycznych podejmowanych przez uczelnię, wspiera również najlepszych absolwentów Uniwersytetu. Jednym z ostatnich wspólnych przedsięwzięć jest Akademia Start & Up – projekt edukacyjny skierowany do osób zainteresowanych prowadzeniem działalności gospodarczej.

Przyznana organizacji Złota Odznaka „Za zasługi dla Uniwersytetu Śląskiego” wręczona została podczas gali z okazji jubileuszu 95-lecia powstania Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości. Uroczystość odbyła się 1 kwietnia 2017 roku w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Odznakę wręczył JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk.

Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości powstała w 1922 roku. Dotychczas potwierdziła kwalifikacje ponad 400 tysięcy osób, a za pośrednictwem zrzeszonych w Izbie organizacji terytorialnych i przedsiębiorców ponad 30 tysięcy osób znalazło miejsca pracy. 

Wręczenie Złotej Odznaki „Za Zasługi dla Uniwersytetu Śląskiego”

Fot. materiały Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach

 

return to top