Festiwal Kultury Europejskiej Transform4Europe

30.03.2023 - 12:51, aktualizacja 19.04.2023 - 10:49
Redakcja: OO

Od 24 do 28 kwietnia 2023 roku na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach odbywać się będzie Festiwal Kultury Europejskiej Transform4Europe.

W ciągu pięciu dni będzie można doświadczyć różnych form artystycznej twórczości w ramach bogatego programu warsztatów, a także odkryć nowe smaki kuchni śląskiej oraz Ziemi Cieszyńskiej.

Osoby uczestniczące w wydarzeniu będą mogły wziąć udział w warsztatach filmowych w Szkole Filmowej im. K. Kieślowskiego UŚ oraz w warsztatach artystycznych na Wydziale Sztuki i Nauk o Edukacji UŚ w Cieszynie.

Nie zabraknie również wrażeń muzycznych – w sali koncertowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach odbędzie się uroczysty koncert, w trakcie którego zostanie wykonany między innymi hymn Transform4Europe. Zaplanowano także występy międzynarodowych zespołów muzycznych partnerów sojuszu.

Szczegółowe informacje o festiwalu znajdują się na stronie: us.edu.pl/t4e/transform4europe-festival-of-european-culture. Opisy warsztatów w Cieszynie dostępne są na stronie sojuszu (w języku angielskim): transform4europe.eu/festival-of-european-culture-t4eu-workshops-in-cieszyn.