Finał konkursu FameLab

23.05.2024 - 12:07, aktualizacja 28.05.2024 - 11:38
Redakcja: RH

Serdecznie zapraszamy do obecności podczas finału polskiej edycji konkursu FameLab, podczas którego będzie można zobaczyć wystąpienia najlepszych aspirujących popularyzatorów nauki z całej Polski.

FameLab to największy na świecie konkurs w zakresie komunikacji naukowej, który będziemy po raz pierwszy gościć na Uniwersytecie Śląskim w ramach obchodów Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024. Widowiskowy format wydarzenia nie bez powodu podbił serca odbiorców w różnych zakątkach globu. Zadaniem finalistów konkursu – doktorantów oraz młodych naukowców z całej Polski – jest zafascynowanie publiczności swoją naukową pasją w ciągu trzech minut.

Uczestników ogólnopolskich finałów FameLab w Katowicach będzie oceniało profesjonalne jury, w skład którego wejdą naukowcy i specjaliści w zakresie komunikacji naukowej:

• dr Bartłomiej Gabryś (Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach),
  • prof. dr hab. Zbigniew Nawrat (Śląski Uniwersytet Medyczny),
  • David Price (EUSEA, Science Made Simple UK),
  • dr hab. Agnieszka Turska-Kawa, prof. UŚ (Uniwersytet Śląski w Katowicach),
  • dr hab. Aleksandra Ziembińska-Buczyńska, prof. PŚ (Politechnika Śląska).

Finał konkursu odbędzie się 4 czerwca o godz. 17:00 w nowoczesnej przestrzeni budynku spinPLACE Uniwersytetu Śląskiego przy ul. Bankowej 5 w Katowicach. Wydarzenie będzie miało charakter otwarty dla mieszkańców Katowic oraz całego regionu. Wierzymy, że to wydarzenie wzmocni rolę nauki i uniwersytetu w przestrzeni publicznej, a także przyczyni się do popularyzowania nauki w społeczeństwie.

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych – gwarantujemy ekscytujące wrażenia oraz fascynujący czas spędzony z nauką!