Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
Instytut Biologii, Biotechnologii i Ochrony Środowiska
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Jak wybrać czasopismo naukowe?

02.11.2020 - 08:40 aktualizacja 03.11.2020 - 10:21
Redakcja: Maciej Bisaga

Istnieje wiele metod i sposobów, które ułatwią znalezienie odpowiedniego czasopisma dla artykułu naukowego. W dobie wciąż rosnącej liczby tytułów z pomocą przychodzą nam narzędzia typu ,,journal finder”.

Korzystanie z tych narzędzi jest bardzo proste. Najczęściej jesteśmy poproszeni o wypełnienie pól na temat publikacji takich jak: tytuł, abstrakt czy słowa kluczowe. Następnie algorytmy analizują najczęsciej występujące słowa kluczowe ze słowami kluczowymi przypisanymi do czasopism. W rezultacie otrzymujamy listę tytułów wraz z dodatkowymi informacjami jak: imcact factor, średni czas oczekiwania na recenzje, koszt open access itd. 

Żeby wybrać najlepsze czasopismo dla naszej publikacji warto skorzystać z wiecej niż jednej wyszukiwarki. Każde z tych narzędzi jest oparte na innej bazie i innym algorytmie.

Zapraszamy do skorzystania z przedstawionych narzędzi typu ,,journal finder” które zostały przedstawione BEiOI na szkoleniu pt. ,Jak wybrać dobre czasopismo do publikacji?”, przeprowadzonego przez CINIBA. 

Springer Journal Suggester

return to top