Instytut Biologii, Biotechnologii i Ochrony Środowiska

Zmarł Prof. dr hab. n.med. Mieczysław Chorąży

23.02.2021 - 10:37 aktualizacja 02.03.2022 - 11:47
Redakcja: Maciej Bisaga

Z żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

Pana Prof. dr hab. n.med. Mieczysława Chorążego

Wieloletniego, wybitnego Kierownika Zakładu Biologii Nowotworów Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie – Państwowego Instytutu Badawczego Oddziału w Gliwicach. Znakomitego naukowca i wykładowcę, z którym łączyła naszych pracowników i studentów długoletnia współpraca naukowa.

Wraz ze śmiercią Pana Profesora środowisko akademickie Polski poniosło ogromną stratę. Odeszła Osoba ciesząca się uznaniem i szacunkiem w środowisku medycznym i naukowym. Pozostanie na zawsze w naszej pamięci nie tylko jako wybitny naukowiec, ale też jako wspaniały i szlachetny człowiek.

Współpracownikom i uczniom Pana Profesora składamy wyrazy współczucia. Słowa nadziei i otuchy kierujemy do Rodziny Zmarłego.

Dyrektor dr hab. Danuta Wojcieszyńska prof. UŚ

oraz społeczność Instytutu Biologii, Biotechnologii i Ochrony Środowiska