Instytut Biologii, Biotechnologii i Ochrony Środowiska

Prof. dr hab. Piotr Skubała w Radzie Klimatycznej przy UN Global Compact Network Poland.

08.08.2022 - 10:49 aktualizacja 08.08.2022 - 10:49
Redakcja: Ewelina Malinowska
Tagi: edukacja, klimat, ONZ, Rada Klimatyczna, UN, zrównoważony rozwój
Prof. dr hab. Piotr Skubała z Instytutu Biologii, Biotechnologii I Ochrony Środowiska znalazł się w gronie ekspertów powołanych do Rady Klimatycznej przy UN Global Compact Network Poland.

UN Global Compact (UNGC) jest ciałem powołanym przez Sekretarza Generalnego ONZ mającym wspomagać działania na rzecz przeciwdziałania negatywnym zmianom klimatu i środowiska oraz wspierać polityki ESG (obejmujące zagadnienia środowiskowe, społeczną odpowiedzialność biznesu oraz ład korporacyjny). Rada Klimatyczna pełni rolę ciała doradczego i merytorycznego, dostarczającego sprawdzoną wiedzę naukową oraz ekspertyzy w ramach programów prowadzonych w UN Global Compact Network Poland. Do jej zadań należy m.in. działanie na rzecz edukacji klimatycznej w Polsce oraz wdrażanie celów zrównoważonego rozwoju. Do Rady powołano 22 naukowców z różnych uczelni, instytutów badawczych i instytucji.