Instytut Biologii, Biotechnologii i Ochrony Środowiska

Spotkanie z eko-filmem: „Skąd przybywamy”

09.03.2023 - 16:07, aktualizacja 09.03.2023 - 16:07
Redakcja: Ewelina Malinowska
Tagi: eko-film, ekologia, film, klub myśli ekologicznej, planeta, pokaz, projekcja, przyszłość

Zapraszamy na drugie spotkanie z eko-filmem. 21 marca o 17:30 w kinoteaotrze Rialto w Katowicach odbędzie się projekcja filmu "Skąd przybywamy" (reż. Marc Bauder, Niemcy, 2021, 114 min.).

Film pokazuje dramatyczny obraz świata, o którym opowiadają intelektualiści i naukowcy, postulując konieczne zmiany na naszej planecie. Poznajemy nieograniczone możliwości naszego mózgu, spuściznę kolonializmu i wachlarz uczuć robota. Inspirujące spojrzenie na nasz świat daje nadzieję. To, kim jesteśmy, nadal zależy od nas, jeśli tylko zrozumiemy, że jesteśmy połączeni ze wszystkim i wszystkimi, zaakceptujemy ideę wspólnotowości i znaczenie słowa „My”.

UWAGA: Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, obowiązują jednak wejściówki, które można odebrać w kasie kina lub pobrać przez stronę internetową.

Spotkanie poprowadzą:
  • dr Ryszard Kulik (Klub Myśli Ekologicznej, Pracownia na Rzecz Wszystkich Istot)
  • Barbara Wojtaszek (polonistka i anglistka, edukatorka ekologiczna, Prezeska zarządu Fundacji Klub Myśli Ekologicznej, wcześnie Prezeska zarządu Fundacji Szczęśliwi Bez Cukru w Warszawie).

• Klub Myśli Ekologicznej
  • Metropolia GZM