Instytut Fizyki im. Augusta Chełkowskiego

Nabór na studia stacjonarne I i II stopnia: Fizyka

25.05.2023 - 07:53 aktualizacja 25.05.2023 - 07:53
Redakcja: agnieszka jankowska 45315

język wykładowy: polski i angielski

Zawsze fascynowało Cię, jak działa otaczający świat? Zastanawiasz się, w jaki sposób funkcjonują zarówno proste przedmioty (np. otwieracze do puszek czy żarówki), jak i narządy w ciele człowieka? Chcesz zgłębiać istnienie trzęsień ziemi, tsunami, a także DNA i czarnych dziur? Jeśli tak, fizyka poprowadzi Cię przez nie i za pomocą kilku kompleksowych zasad otworzy Twój umysł na złożoność rzeczywistości, w której żyjemy. Aby to osiągnąć, staniesz przed możliwością czerpania garściami z innych dziedzin nauki jak matematyka czy informatyka.

Kierunek Fizyka

Kierunek ten będzie idealną okazją do rozwijania umiejętności z zakresu rozwiązywania problemów. W związku z tym na studiach I stopnia główny nacisk kładzie się na zastosowanie odpowiedniego aparatu matematycznego, metody fizycznej oraz technologii (np. informatycznej). Nabycie tych kompetencji pozwoli stosować zagadnienia fizyczne w życiu codziennym, a także przełoży się na łatwiejsze radzenie sobie z wyzwaniami stawianymi codziennie przez rynek pracy.

Fizyka teoretyczna i eksperymentalna

Pogłębienie i doskonalenie wiedzy z zakresu fizyki teoretycznej i eksperymentalnej odbywa się na studiach II stopnia. To tam program nauczania oraz Wasze zainteresowania spotkają się ze sobą, by pomóc Wam jeszcze dokładniej badać i odkrywać świat.

Link do szczegółów: https://us.edu.pl/wydzial/wnst/studia/kandydat/oferta-dydaktyczna/fizyka/