Instytut Historii

Sympozjum epigraficzne w ramach projektu „Współmyślenie w humanistyce”

07.06.2022 - 20:52 aktualizacja 07.06.2022 - 20:52
Redakcja: dawidmadziar

Dnia 2 czerwca 2022 roku grupa studentów pod opieką dr Iwony Pietrzyk gościła w X Liceum Ogólnokształcącym im. Ignacego Paderewskiego w Katowicach. Na zaproszenie nauczyciela historii Pana mgr. Tomasza Antona studenci wraz z opiekunką i animatorką wydarzenia uczestniczyli w sympozjum poświęconym pismu epigraficznemu, prezentując szerszej publiczności swoje naukowe opracowania przygotowane w ramach projektu „Współmyślenie w Humanistyce”, a poświęcone inskrypcjom i ich miejscu w kulturze. Po wykładach licealiści uczestniczyli w przygotowanych przez studentów warsztatach w terenie, poznając tajniki pracy badacza pisma epigraficznego. Spotkanie było bardzo udane i twórcze. Chcielibyśmy bardzo podziękować Panu mgr. Tomaszowi Antonowi za ogromne zaangażowanie w organizację całego przedsięwzięcia, okazaną życzliwość, wsparcie i pomoc.