Instytut Literaturoznawstwa

Prof. Dariusz Rott członkiem Zarządu Głównego Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej

12.11.2021 - 07:23 aktualizacja 12.11.2021 - 07:23
Redakcja: annaszumiec
Tagi: SDRP, Stowarzyszenie Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej

Podczas obradującego 8 listopada w Warszawie X Zjazdu Delegatów wybrano nowe władze na kadencję 2022-2025. Przewodniczącym został ponownie Jerzy Domański, redaktor naczelny „Tygodnika Przegląd”. Wybrano także siedmiu członków Zarządu Głównego. Znalazł się wśród nich prof. dr hab. Dariusz Rott z Instytutu Literaturoznawstwa na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, który jest też wiceprezesem Zarządu Oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy RP w Katowicach. Zjazd dokonał również zmian w Statucie Stowarzyszenia (prof. D. Rott był członkiem komisji statutowej Zjazdu).

Stowarzyszenie Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej (SDRP) to organizacja społeczna i zawodowa skupiająca dziennikarzy, utworzona po roku 1989. Siedzibą władz naczelnych Stowarzyszenia jest Warszawa, a organizacja ma swoje oddziały terenowe w innych miastach.

logotyp Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Śląskiej granatowy na białym tle