Instytut Literaturoznawstwa

06.05.2022 - 07:29 aktualizacja 06.05.2022 - 07:33
Redakcja: annaszumiec
Tagi: reportaż, seminarium, Wydział Humanistyczny

Tematem międzynarodowego polsko-czeskiego seminarium naukowo-dydaktycznego, które odbędzie się w poniedziałek 9 maja na platformie zdalnej MS Teams, będą: Współczesne polskie reportaże literackie o Czechach. Seminarium jest organizowane w III edycji konkursu pn. Współmyślenie w humanistyce w ramach projektu „Jeden Uniwersytet – Wiele Możliwości. Program Zintegrowany” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt jest realizowany na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach w okresie od 1.10.2021 do 30.06.2022.

W skład grupy projektowej wchodzi pięć studentek Wydziału Humanistycznego UŚ z kierunków filologia polska oraz międzynarodowe studia polskie. Mentorem grupy projektowej jest prof. dr hab. Dariusz Rott z Instytutu Literaturoznawstwa UŚ.

Współorganizatorem seminarium jest Katedra Slawistyki Uniwersytetu Palackiego w Ołomuńcu (Republika Czeska) i kierownik Sekcji Polskiej Katedry doc. PhDr. Ivana Dobrotová, Ph.D.

praca zdalna, osoba przy laptopie

logotyp projektu poziomy