Instytut Literaturoznawstwa

10.02.2022 - 15:08 aktualizacja 10.02.2022 - 15:12
Redakcja: annaszumiec
Tagi: Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach, staż

Prof. dr hab. Dariusz Rott z Wydziału Humanistycznego UŚ do 30 czerwca będzie stażystą w Pracowni Interpretacji Literatury Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Celem stażu jest m.in. rozwój własnych badań interdyscyplinarnych w zakresie przestrzeni (i miejsca), w tym przestrzeni wyspy (zwłaszcza Islandii i Grenlandii oraz ich kategoryzacji i stereotypizacji), w dziele literackim i innych tekstach kultury, w perspektywie podmiotu podróżującego i zagadnień chorograficznych.

Jednym z planowanych efektów stażu ma być stworzenie – wspólnie z pedagogami oraz studentami Pracowni (z kierunków grafika i malarstwo) – interdyscyplinarnego projektu Przestrzeń Wyspy (skupionego na przestrzeni Islandii w różnorodnych tekstach kultur), który w przyszłości może stanowić moduł kształcenia w Pracowni oraz podstawę realizowanych dyplomów i dodatkowych prezentacji. Opiekunem stażu jest prof. dr hab. Grzegorz Hańderek, kierownik Pracowni oraz Rektor ASP w Katowicach.

Dariusz Rott - zdjęcie profilowe
prof. Dariusz Rott