Instytut Literaturoznawstwa

„Mój wiek” Aleksandra Wata – nowa edycja: wykład mistrzowski prof. Adama Dziadka

08.11.2022 - 07:00 aktualizacja 09.11.2022 - 07:20
Redakcja: annaszumiec
Tagi: Polska Akademia Nauk, wykład mistrzowski

Komisja Historycznoliteracka PAN – oddział w Katowicach serdecznie zaprasza na wykład mistrzowski prof. Adama Dziadka pt. „Mój wiek” Aleksandra Wata – nowa edycja, który odbędzie się 15 listopada 2022 roku o godzinie 17.15 w sali C.037 na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego.

Adam Dziadek – profesor w Instytucie Literaturoznawstwa na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Zajmuje się literaturoznawstwem teoretycznym, komparatystyką literacką, krytyką genetyczną, a także Men’s Studies (jest przewodniczącym rady naukowej serii wydawniczej „Studia o Męskości”, która ukazuje się nakładem Wydawnictwa IBL PAN w Warszawie) oraz przekładem tekstów naukowych (m.in. prace Jacques’a Derridy, Rolanda Barthes’a, Jean-Luca Nancy, Marca Auge, Clifforda Geerza, Raewyn Connell, Gérarda Rauleta, Marii Delaperrière). W ramach stypendium FNP przeprowadził badania nad archiwum Aleksandra Wata w Beinecke Rare Book & Manuscript Library (Yale University), a w ramach Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki prowadził projekt badawczy „Notatniki Aleksandra Wata – spiralna nielinearność zapisu”. Jest członkiem redakcji „Pamiętnika Literackiego”, członkiem Rady Naukowej IBL PAN.

plakat wykład z prof. Adamem Dziadkiem