Instytut Literaturoznawstwa

10.02.2023 - 13:11 aktualizacja 10.02.2023 - 14:54
Redakcja: annaszumiec
Tagi: Laboratorium Studiów Litewskich i Bałtyckich, wykład

W dniach 14 i 15 lutego prof. dr hab. Dariusz Rott z Instytutu Literaturoznawstwa na Wydziale Filologicznym UŚ poprowadzi wykłady w Laboratorium Studiów Litewskich i Bałtyckich w Udine z cyklu W kręgu mecenatu Radziwiłłów na temat: Andrzej Rymsza i jego tłumaczenie „Chorografii Ziemi Świętej” Anzelma Polaka (1595) oraz „Hippica, to jest o koniach księgi” Krzysztofa Moniwida Dorohostajskiego (1603).

Laboratorium jest inicjatywą Wydziału Języków i Literatur, Komunikacji, Edukacji i Społeczeństwa Uniwersytetu w Udine (Dipartimento di Lingue e Letterature, Comunicazione, Formazione e Società dell’Università di Udine). Wiecej: Attualità – Laboratorio di studi lituani e dell’area baltica (uniud.it)

Dariusz Rott - zdjęcie profilowe