Instytut Literaturoznawstwa

22.05.2023 - 16:35 aktualizacja 22.05.2023 - 16:36
Redakcja: annaszumiec
Tagi: Edukacyjne lektury, Polska Akademia Umiejętności, spotkanie

We wtorek 23 maja 2023 r. o godz. 11.00 podczas posiedzenia Komisji PAU do Oceny Podręczników Szkolnych w sali im. Karoliny Lanckorońskiej gmachu PAU przy ul. Sławkowskiej 17 w Krakowie odbędzie się kolejne spotkanie w ramach cyklu Edukacyjne lektury prowadzonego przez prof. dr. hab. Dariusza Rotta z Wydziału Humanistycznego UŚ. Gościem spotkania będzie prof. dr hab. Tadeusz Sławek, a rozmowa będzie dotyczyć książki „A jeśli nie trzeba się uczyć…” (Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego, Katowice 2021).

Cykl Edukacyjne lektury zainaugurowała rozmowa z dr. hab. Piotrem Kołodziejem prof. UP w Krakowie o jego książce „Literatura grozi myśleniem”. Kolejne spotkanie odbędzie się 24 października (rozmowa o książce dr. hab. prof. UJ Witolda Bobińskiego „Uczyć po ludzku. Literatura w świetle ekologii edukacji”).

polska akademia umiejętności logotyp czarny orzeł z wizerunkiem rycerza na białym tle