Instytut Nauk Prawnych

Pracownicy WPiA laureatami IV edycji konkursu „Swoboda badań” organizowanego w ramach Inicjatywy Doskonałości Badawczej.

05.03.2024 - 09:57 aktualizacja 05.03.2024 - 10:21
Redakcja: Faustyna Głuszak-Jarzyna

Mamy przyjemność poinformować, że wśród laureatów IV edycji konkursu „Swoboda badań” organizowanego w ramach Inicjatywy Doskonałości Badawczej znaleźli się pracownicy WPiA, którzy otrzymali dofinansowanie na następujące projekty:

• Dr Anna Bicz-Kordonets, temat: Uznawanie i wykonywanie angielskich postanowień zabezpieczających w sprawach cywilnych i gospodarczych po wyjściu Wielkiej Brytanii (UK) z Unii Europejskiej na przykładzie Francji, Niemiec i Polski.
  • dr hab. Rafał Blicharz, temat: Eksploracja dotychczasowych i nowych obszarów współpracy międzynarodowej w zakresie naukowym i dydaktycznym z partnerami europejskimi i amerykańskimi w ramach SEALS.
  • Dr Piotr Buława, temat: Alokacja dochodu do jurysdykcji rynku (Pillar 1) jako narzędzie realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju 2030.
  • Dr hab. Marek Leśniak, prof. UŚ, temat: Kryminalistyczne badanie sygnatur malarskich Jana Cybisa – z uwzględnieniem pracy wykonanych odmiennymi technikami malarskimi oraz podisów złożonych na dokumentach, jak również czasu powstania sygnatury.
  • Dr Monika Łata, temat: Ryzyko rozwoju jako przesłanka egzoneracyjna w odpowiedzialności cywilnej za produkt żywnościowy.
  • Dr Małgorzata Myl-Chojnacka, temat: Audyzm – dyskryminacja osób G/głuchych i słabosłyszących.
  • Dr Lidia Rodak, temat: Feminist Judgment Project: Rewriting Polish judgment: In defence of women’s body image in the public space.
  • dr hab. Ewa Rott-Pietrzyk, temat: Kontynuacja dotychczasowych i inicjacja nowych obszarów współpracy międzynarodowej w zakresie naukowym i dydaktycznym z partnerami z USA oraz Europy w ramach stowarzyszenia w Southeastern Association of Law Schools (SEALS).

Laureatom serdecznie gratulujemy !