czerwiec 2024
Instytut Psychologii

The 10th Conference of The Polish Society for Human and Evolution Studies – PTNCE 2024 – Komunikat konferencyjny nr 3

12.06.2024 - 20:11 aktualizacja 12.06.2024 - 20:11
Redakcja: michalinailska2

Komunikat konferencyjny nr 3

Serdecznie zapraszamy do udziału w 10. Konferencji Polskiego Towarzystwa Nauk o Człowieku i Ewolucji (PTNCE; The Polish Society for Human and Evolution Studies). Polskie Towarzystwo Nauk o Człowieku i Ewolucji jest jednym z największych tego typu stowarzyszeń w Europie Środkowo-Wschodniej. PTNCE skupia i wspiera naukowców zainteresowanych stosowaniem podejścia ewolucyjnego w badaniach nad ludzkim zachowaniem.

Coroczne konferencje PTNCE to międzynarodowe spotkania gromadzące naukowców z bardzo różnorodnych dziedzin, takich jak antropologia, archeologia, biologia, nauki behawioralne, językoznawstwo, psychologia i prymatologia. Konferencje PTNCE to otwarta przestrzeń gromadząca wszystkich badaczy zainteresowanych wykorzystywaniem ram ewolucyjnych w różnorodnych dociekaniach naukowych.

W bieżącym roku konferencja Polskiego Towarzystwa Nauk o Człowieku i Ewolucji zostanie zorganizowana wraz z Instytutem Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach w dniach od 17 do 20 września. W trakcie wydarzenia swoje wykłady plenarne wygłoszą między innymi prof. Gregory Bryant (University of California) oraz prof. Jenny Tung (Max Planck Institute for Evolutionary Anthropology). Tegoroczna Konferencja PTNCE została wpisana w pasmo wydarzeń z cyklu „Miasto-Region-Akademia”, realizowanych w związku z obchodami wydarzenia Katowice Europejskie Miasto Nauki 2024. Chcąc zwiększyć dostępność naszej konferencji dla najmłodszych naukowców, obniżyliśmy wysokość opłaty konferencyjnej dla studentów i doktorantów.

Zapraszamy Państwa do czynnego uczestnictwa w wydarzeniu w formie referatów, wystąpień typu flash talk oraz posterów. Jednocześnie informujemy, że termin nadsyłania zgłoszeń został przedłużony do 20 lipca 2024 r. Swoje zgłoszenia mogą Państwo przesyłać za pośrednictwem formularza internetowego.

Informacje na temat wydarzenia oraz formularz do zgłaszania wystąpień dostępne są na stronie konferencji: PTNCE 2024 | Instytut Psychologii (us.edu.pl).

Do zobaczenia we wrześniu 2024 roku w Katowicach.

Komitet Organizacyjny z ramienia Instytutu Psychologii UŚ: Komitet wspierający z ramienia PTNCE:

Michalina Ilska

Łukasz Jach

Marcin Moroń

Zuzanna Schneider

Bogusław Pawłowski (Uniwersytet Wrocławski)

Ula Marcinkowska (Uniwersytet Jagielloński)

Kasia Pisański (Uniwersytet Wrocławski)