Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

Instytut Psychologii

Wykład na 49. Zjeździe Fizyków Polskich

09.09.2025 - 10:44 aktualizacja 09.09.2025 - 10:44
Redakcja: michalinailska2

6 września 2025 r., podczas 49. Zjazdu Polskiego Towarzystwa Fizycznego w Katowicach, dr hab. Katarzyna Ślebarska, prof. UŚ, została zaproszona do wygłoszenia wykładu pt. „Poznawcze funkcjonowanie człowieka – jak psychologia wspiera proces uczenia się”.

Wystąpienie skierowane było do dydaktyków i dotyczyło roli procesów poznawczych – uwagi, percepcji i pamięci – w uczeniu się oraz możliwości wykorzystania wiedzy psychologicznej do doskonalenia metod nauczania przedmiotów ścisłych.

Na Zjeździe obecna była laureatka Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki z 2023 roku – prof. Anne L’Huillier.

return to top