Instytut Sztuk Plastycznych

dr hab. Tomasz Tobolewski, prof. UŚ

Tomasz Tobolewski, urodzony w 1973 r. w Zabrzu. Absolwent ASP w Krakowie (Wydział Grafiki w Katowicach), dyplom w Pracowni Druku Wklęsłego prof. S. Kluski. Pracownik naukowy w randze doktora habilitowanego na Uniwersytecie Śląskim. Wykłada również w Katedrze Grafiki na Uniwersytecie w Ostravie. Laureat nagród, m.in.: Grand Prix na Biennale Grafiki Dry Point w Serbii (2011), Grand Prix na konkursie „Praca Roku” ZPAP (Katowice, 2004), I nagrody Międzynarodowego Biennale Rysunku (Pilzno, 2004). Prace w Saatchi Art.

Uczestnik wielu wystaw m.in.: (2018) POSK Gallary w Londynie (więcej tu), Triennale Grafiki Polskiej, BWA Katowice (2012), Salon de L’estampe Contemporaine – Ruel-Malmaison, Francja (2006), Wystawy Rysunku „Pierwszy Język” (Bielsko Biała, 2003), Wystawy młodych pracowników Instytutu Sztuki (Cieszyn, 2003), Konkursu Praca Roku ZPAP (Katowice, 2003 i 2004), Biennale Miniatury Graficznej (Częstochowa, 2004), Międzynarodowego Biennale Rysunku (Pilsno, 2004), Konkursu Rysunku im. Andorliego (Nałęczów, 2004), Internationale Mini Print (Sarajewo, 2005).