Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Grafika (filia w Cieszynie), studia stacjonarne, jednolite magisterskie

W ramach stacjonarnych studiów na kierunku: grafika student zdobywa wszechstronne wykształcenie ogólnoplastyczne, w którym główny nacisk położony jest na umiejętności i wiedzę związane z grafiką artystyczną i projektową. Poznając wszelakie techniki tradycyjne oraz współczesne, związane z kulturą cyfrową, rozwija swoje artystyczne pasje i zdobywa kompetencje niezbędne w pracy grafika i artysty. Wybierając specjalność: grafikę artystyczną lub grafikę projektową, a także posiadając bogaty i różnorodny wybór pracowni, ma możliwość kształtowania własnej ścieżki rozwoju artystycznego i naukowego, w ramach dyscypliny: sztuki plastyczne i konserwacja dzieł sztuki (dziedzina: sztuki). Student uzyskuje dyplom z tytułem magistra.

O kierunku O kierunku

Kierunek: grafika realizowany jest w formie studiów stacjonarnych, jednolitych magisterskich. Studia mają profil ogólnoakademicki i trwają dziesięć semestrów; kończą się realizacją artystycznej pracy dyplomowej uzupełnionej o pogłębiony autokomentarz (praca teoretyczna). Student zdobywa wiedzę, umiejętności i kompetencje niezbędne dla dyscypliny sztuki plastyczne i konserwacja dzieł sztuki. Absolwent naszego kierunku to świadomy, samodzielny artysta oraz wykwalifikowany projektant, wykształcony praktycznie i teoretycznie.

Specjalności Specjalności

Kończąc czwarty semestr, student wybiera jedną z dwóch specjalności:

grafika projektowa – student realizuje dyplom główny w ramach wybranej pracowni projektowej (90 h) oraz dyplom uzupełniający w ramach wybranej pracowni artystycznej (warsztatowej) (60 h). Pracę teoretyczną stanowi pogłębiony autokomentarz do części artystycznej. Nasz absolwent jest projektantem graficznym a także artystą grafikiem.

grafika artystyczna – student realizuje dyplom główny artystyczny, w ramach wybranej pracowni warsztatowej (90 h) oraz dyplom uzupełniający w ramach wybranej pracowni projektowej (60 h). Pracę teoretyczną stanowi pogłębiony autokomentarz do części artystycznej. Nasz absolwent jest artystą grafikiem a także projektantem graficznym.

Karta kierunku – program studiów Karta kierunku – program studiów

Szczegółowe informacje o przedmiotach, etapach oraz specyfice kierunku znajdziesz w programie studiów:

https://informator.us.edu.pl/programmes/list/all/GR/W6-SMGR19.2.2019/

Dlaczego warto u nas studiować? Dlaczego warto u nas studiować?

Naszą kadrę tworzą uznani w kraju i za jego granicami artyści i projektanci graficy. U nas możesz brać udział w  międzynarodowych przeglądach i konkursach, których jesteśmy organizatorami. Tak jak nasi studenci odbierzesz prestiżowe laury za plakaty, projekty opakowań, grafikę artystyczną. Tak jak nasi absolwenci odnaleźli się w branży wydawniczej jako ilustratorzy i ty możesz z naszą pomocą.

Solidne wykształcenie w zakresie grafiki projektowej i artystycznej zapewniają takie przedmioty jak:  rysunek, malarstwo, rzeźbę, fotografię, grafikę cyfrową, techniki informatyczne, typografię itd.

Nasz kampus wyposażony jest w akademiki, przychodnię, basen, halę sportową, klub studencki i bibliotekę – wszystko w jednym miejscu, już się nie zgubisz.

Co nas wyróżnia? Co nas wyróżnia?

Kierunek oferuje rozwój w zakresie branży mediów społecznościowych, stron i aplikacji elektronicznych, co pozwoli ci zdobyć umiejętności z zakresu projektowania treści promocyjnych. Z nami zaprojektujesz ilustracje do swojej książki lub komiksu lub zajmiesz się grafiką dla opakowań sklepowych. Możesz zaprojektować produkt i zdobyć wyróżnienie w konkursach, czego chcieć więcej?

Bądź z nami na bieżąco Bądź z nami na bieżąco

Znajdź nas i polub na:

https://www.facebook.com/is.cieszyn/

Poznaj nasze pracownie artystyczne Poznaj nasze pracownie artystyczne
Gdzie i czego będziesz się uczył? Gdzie i czego będziesz się uczył?

Czas na studiowaniu grafiki spędzisz w malowniczym kampusie, położonym niedaleko centrum historycznego miasta Cieszyna.

Podstawą naszego programu jest bogaty wachlarz przedmiotów praktycznych. Oprócz modułów związanych z grafiką warsztatową, cyfrową, projektową i eksperymentalną, nie zabraknie także zajęć ogólnoplastycznych, m. in. rysunku, malarstwa, rzeźby, fotografii itd. bo każde doświadczenie daje ci szansę bycia lepszym projektantem i artystą. Niezbędne podstawy teoretyczne zapewnią ci m. in. takie przedmioty jak: historia sztuki, zagadnienia kierunkowe, język obcy, specjalistyczny, uwarunkowania prawne i marketing sztuki oraz inne.

Praktyki i staże Praktyki i staże

Praktyki zawodowe realizowane są w agencjach i studiach projektowych i reklamowych, w wydawnictwach, drukarniach, instytucjach kulturalnych i edukacyjnych oraz wszędzie tam gdzie potrzebny jest grafik.

Co robią nasi absolwenci? Co robią nasi absolwenci?

Działają, wszędzie tam gdzie kreatywność ma znaczenie. rozwijają się jako artyści, projektanci, współpracują z agencjami reklamowymi, wydawnictwami, drukarniami, instytucjami kulturalnymi czy edukacyjnymi.

– historie absolwentów

https://www.youtube.com/watch?v=Vwdn7Amjw7E

https://www.youtube.com/watch?v=jerPdpMOQQs

Skontaktuj się z nami Skontaktuj się z nami

Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji

  1. Bielska 62, 43-400 Cieszyn

tel 338546109, e-mail: edyta.ernst@us.edu.pl

return to top