kandydat

Quiz wiedzy powszechnej w tramwaju Uniwersytetu Śląskiego

05.07.2023 - 13:46 aktualizacja 05.07.2023 - 14:05
Redakcja: MD
7 lipca 2023 w godz. 10:00 – 13:00 tegoroczni maturzyści podróżujący komunikacją miejską w celu odebrania świadectw maturalnych będą mogli sprawdzić swoją wiedzę w quizie organizowanym przez Uniwersytet Śląski w Katowicach. Zachęcamy także do zrobienia wspólnego zdjęcia z Usiołkiem i przesłania go na adres: bka@us.edu.pl.

Akcja odbędzie się w tramwaju z reklamą Uniwersytetu Śląskiego, kursującego tego dnia na linii nr 20 przez centrum Katowic. Dla uczestników quizu przewidziane są drobne upominki.

Autorką projektu, który zdobi tramwaj jest Karolina Sroka – ilustratorka, projektantka graficzna, absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na kierunku grafika (2016) Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji UŚ, obecnie doktorantka na macierzystej uczelni w Pracowni Komiksu i Sztuki Narracji. Zajmuje się głównie ilustracją cyfrową, projektowaniem publikacji książkowych, sitodrukiem oraz linorytem. Współpracuje m.in. Z Biurem Wystaw Artystycznych w Tarnowie, Narodowym Centrum Kultury w Warszawie i Kieleckim Magazynem Kulturalnym „Projektor”.

tramwaj Uniwersytetu śląskiego

Zobacz nasze miasta akademickie!

Katowice

Cieszyn