Konkurs „Katowice w obiektywie 2023”

10.05.2023 - 09:42 aktualizacja 11.05.2023 - 11:00
Redakcja: OO

Wystartowała kolejna edycja konkursu „Katowice w obiektywie”. Hasłem przewodnim będzie „Miasto Nauki”, co związane jest z przyznaniem Katowicom tytułu Europejskiego Miasta Nauki 2024.

Spośród zgłoszonych fotografii komisja, złożona z przedstawicieli Urzędu Miasta Katowice i Okręg Śląski Związku Polskich Artystów Fotografików, wybierze trzydzieści zdjęć, z których zostanie przygotowana wystawa w należącej do ZPAF-u Galerii Katowice. Będzie ją można oglądać przez cały grudzień. Trzy najlepsze prace zostaną wyróżnione nagrodami pieniężnymi oraz zaproszeniem do udziału w warsztatach fotograficznych.

Zgłoszenia można przesyłać do 13 października 2023 r. pocztą elektroniczną na adres: fun@katowice.eu lub pocztą tradycyjną: Urząd Miasta Katowice – Wydział Promocji, ul. Młyńska 4, 40-098 Katowice. Fotografie, zapisane na płycie CD lub na innym nośniku elektronicznym, można też dostarczyć osobiście do Wydziału Promocji (ul. Rynek 13, pierwsze piętro, pokój 116).

Szczegółowe informacje o konkursie znajdują się na stronie: www.katowice.eu.

Spodek we mgle

W 2021 roku tematem konkursu był Spodek we mgle | fot. Artur Migdał