Miasto Katowice gospodarzem 5. Śląskiego Festiwalu Nauki

27.09.2021 - 16:15 aktualizacja 01.10.2021 - 07:38
Redakcja: OO
Tagi: Katowice, Śląski Festiwal Nauki

Już 9 października 2021 roku rusza piąta edycja Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE, która będzie wyjątkowa nie tylko ze względu na jubileusz. Do tej pory wydarzenie odbywało się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. W tym roku jednak publiczność festiwalowa zostanie zaproszona do plenerowego miasta nauki nad Rawą (10 października), a także do przestrzeni internetowej (11–15 października). Miasto Katowice jest gospodarzem wydarzenia.

Na tegoroczny Śląski Festiwal Nauki KATOWICE zaprasza prezydent Katowic dr Marcin Krupa:

– Przed nami piąta już, jubileuszowa edycja największego święta nauki w Katowicach. Śląski Festiwal Nauki od lat pokazuje uczestnikom, że nauka jest dla każdego i każdy znajdzie tam coś dla siebie. Udział w festiwalu dla wielu osób jest znakomitą formą edukacji i dobrej zabawy, ale może być także inspiracją do wybrania dalszej drogi kształcenia czy ścieżki zawodowej. Dla Katowic to doskonała okazja do zaprezentowania zasobów naukowych naszych uczelni poza ich murami. Sercem tegorocznego festiwalu będzie rzeka Rawa. Mam świadomość, jaką opinią „cieszy się” ona wśród mieszkańców, dlatego zaplanowanie wydarzeń plenerowych na jej bulwarach i w okolicach jest ogromną szansą, aby zapoczątkować proces zmiany wizerunkowej i urbanistycznej. Dzięki temu Rawa już wkrótce może stać się ważnym i cenionym przez katowiczan elementem przestrzeni miejskiej. Zapraszam od 9 do 15 października na Śląski Festiwal Nauki KATOWICE, gdzie przyroda, tajemnice ludzkiego ciała czy nowe technologie będą pobudzać ciekawość i kreatywność, a naukowcy, pasjonaci i fachowcy różnych branż poprzez szereg wykładów, warsztatów i spotkań zachęcą nas do odkrywania świata.

Plac kwiatowy w Katowicach

Plac kwiatowy w Katowicach | mat. Urząd Miasta Katowice