Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English

„Mój Internet Przyszłości” – konkurs w ramach Szczytu Cyfrowego ONZ

07.09.2021 - 13:34 aktualizacja 08.09.2021 - 11:06
Redakcja: OO
Tagi: competition, IGF2021, konkurs, Szczyt Cyfrowy ONZ, UN Digital Summit

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów w ramach Szczytu Cyfrowego ONZ – Internet Governance Forum 2021 organizuje konkurs „Mój Internet Przyszłości”, skierowany do osób w wieku 18–28 lat. Zgłoszenia przyjmowane są do 8 października 2021 roku. Pula nagród wynosi 78 000 złotych. Wyniki zostaną ogłoszone 27 października.

Wyraź, co myślisz

Jak będzie wyglądał internet przyszłości? Czy będzie przyjaznym i bezpiecznym miejscem? Czy jego rozwój przyczyni się do budowania więzi pomiędzy ludźmi czy do powstawania kolejnych podziałów? Uczestnicy konkursu będą szukać odpowiedzi na te pytania. Prace, które można zgłaszać w trzech kategoriach: plakat, film oraz esej, powinny zawierać własną wizję przyszłości cyfrowego świata – w jakim kierunku najprawdopodobniej będzie się rozwijał oraz jakie aspekty tego rozwoju zdaniem uczestników są najważniejsze.

Szczyt Cyfrowy w Polsce

Konkurs „Mój Internet Przyszłości” to inicjatywa organizowana w ramach Szczytu Cyfrowego ONZ – IGF2021, który odbywać się będzie od 6 do 10 grudnia 2021 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

IGF2021 to najważniejsza międzynarodowa konferencja ostatnich lat, podczas której zapadną kluczowe decyzje w obszarze zarządzania internetem i kierunków jego dalszego rozwoju. Głos zabiorą największe autorytety w dziedzinie transformacji cyfrowej, nowych technologii i zarządzania internetem. W wydarzeniu może uczestniczyć każdy zainteresowany. Udział jest bezpłatny.

Podczas tegorocznego Szczytu Cyfrowego ONZ szczególne znaczenie będą miały doświadczenia i poglądy młodych użytkowników internetu. To właśnie dla nich sieć jest naturalną przestrzenią do działania i miejscem, w które przenosi się coraz więcej aspektów ich codziennego życia.

Szczegółowe informacje nt. konkursu dostępne są na stronie: www.gov.pl oraz na Facebooku.

grafika promująca konkurs „Mój Internet Przyszłości”

Grafika promująca konkurs „Mój Internet Przyszłości”

return to top