Nabór na szkolenia online „Inkluzywna komunikacja w uczelni – jak nie wykluczać nikogo w procesie komunikacji ustnej i pisemnej”

14.03.2022 - 13:45 aktualizacja 16.03.2022 - 10:35
Redakcja: AJS

Rozpoczynamy cykl szkoleń, które są częścią projektu „Level up↑ – zwiększenie efektywności komunikacyjnej UŚ i kształtowanie postaw otwartości w środowisku akademickim”.

Program jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, projekt pozakonkursowy pt. „Podniesienie kompetencji kadry akademickiej i potencjału instytucji w przyjmowaniu osób z zagranicy – Welcome to Poland” realizowany w ramach Działania określonego we wniosku o dofinansowanie projektu nr POWR.03.03.00-00-PN14/18″.

Szkolenie online „Inkluzywna komunikacja w uczelni – jak nie wykluczać nikogo w procesie komunikacji ustnej i pisemnej”

Nabór: do 21 marca 2022 roku.

Terminy grup szkoleniowych

• 17 marca (grupa I), w godz. 9.00–15.30,
  • 24 marca (grupa II), w godz. 9.00–15.30,
  • 24 marca (grupa III), w godz. 11.30–18.00.

Przy zgłaszaniu się należy wyraźnie zaznaczyć preferowaną datę grupy szkoleniowej.

Uczestnikiem szkolenia może być zarówno pracownik kadry zarządzającej i administracyjnej, jak i nauczyciel akademicki, który w wyznaczonym terminie dostarczy komplet dokumentów – osobiście, pocztą tradycyjną lub wewnątrzuczelnianą – do Działu Marketingu (rektorat, pokój 1.2).

W przypadku uzyskania takiej samej liczby punktów o udziale w szkoleniu decyduje kolejność zgłoszeń. Pracownicy kampusów: Cieszyn, Chorzów i Sosnowiec mogą przesyłać zgłoszenia drogą elektroniczną na adres e-mail: piotr.skrzynecki@us.edu.pl (bez skanów dokumentów), a następnie przekazać w formie papierowej komplet dokumentów w okresie trwania naboru. Zgłoszenie e-mail będzie unieważnione w sytuacji braku wpłynięcia kompletu dokumentów w formie drukowanej w okresie trwania naboru.

Rekrutacja jest prowadzona przez Dział Marketingu. W przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem e-mail: piotr.skrzynecki@us.edu.pl, nr tel. 32 359 2041.

Szkolenia są finansowane z projektu nr PPI/WTP/2019/1/00028/U/00001, uczestnik nie ponosi kosztów udziału. Zapraszamy do aplikowania.

Dokumenty do pobrania:

Tematyka szkolenia:

Głównym celem szkolenia jest przybliżenie problematyki stosowania języka inkluzywnego w szeroko pojętej komunikacji w uczelni. Treści szkolenie obejmować będą zarówno zagadnienia teoretyczne związane z dyskryminacją, równym traktowaniem, różnorodnością, jak i praktyczny wymiar języka włączającego, sprowadzający się do propozycji posługiwania się formami inkluzywnymi w mowie i piśmie.

W jego trakcie wykorzystane zostaną co najmniej następujące metody dydaktyczne: prezentacja z praktycznymi przykładami, dyskusja, trening nowych umiejętności w formie udziału w ćwiczeniach praktycznych.

Program szkolenia: