Podcast Instytutu Nauk Politycznych UŚ o polskiej polityce zagranicznej

09.12.2021 - 13:36 aktualizacja 10.12.2021 - 13:22
Redakcja: wc-a

Naukowcy z Instytutu Nauk Politycznych Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach realizują projekt pt. „Polska polityka zagraniczna – wyzwania, dylematy, perspektywy”, który prezentowany będzie w formie podcastu.

W ramach kolejnych odcinków będzie można wysłuchać rozmów z polskimi oraz zagranicznymi ekspertami specjalizującymi się w polityce różnych państw europejskich i pozaeuropejskich. Omówione zostaną m.in. relacje tych krajów z Polską na płaszczyźnie politycznej, gospodarczej, wojskowej, naukowej, a także kulturalnej.

Projekt ma charakter popularyzatorski i będzie poruszać istotne kwestie społeczne i polityczne. Jego celem jest wymiana doświadczeń, wiedzy oraz kompetencji. Osoby zainteresowane mogą przesyłać pytania lub zagadnienia, które ich zdaniem powinny zostać poruszone w kolejnym odcinku. Mogą to uczynić, zamieszczając komentarz na facebookowym profilu Instytutu Nauk Politycznych UŚ pod wpisem poświęconym podcastowi lub wysyłając wiadomość na adres e-mail: podcastppz.wns@us.edu.pl.

Opublikowany materiał będzie dostępny na popularnych platformach podcastowych, takich jak Spotify, iTunes, a także na kanale YouTube UŚ.

Globus

fot. Arpit Rastogi | Unsplash