Prof. Jerzy Sperka członkiem Rady Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki

02.09.2020 - 11:32 aktualizacja 04.09.2020 - 15:05
Redakcja: OO, Sekcja Prasowa
Tagi: Narodowy Program Rozwoju Humanistyki, National Programme for the Development of Humanities

Prof. dr hab. Jerzy Sperka, dyrektor Instytutu Historii Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, został powołany przez ministra nauki i szkolnictwa wyższego na członka Rady Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki (NPRH). Kadencja potrwa do 2022 roku. Prof. J. Sperka pełnił już tę funkcję w latach 2017–2018, natomiast w 2019 i 2020 roku był przewodniczącym zespołów ekspertów w konkurach NPRH.

Rada NPRH to 12-osobowy zespół doradczy ministra nauki i szkolnictwa wyższego, składający się z przedstawicieli środowiska nauk humanistycznych. Rolą Rady jest przygotowanie założeń, celów i procedur konkursowych w ramach NPRH, a także nadzorowanie ich realizacji i procesu oceny wniosków.

Prof. Jerzy Sperka

return to top