Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English

Seria animacji „Secret UŚ”

08.06.2021 - 13:59 aktualizacja 09.06.2021 - 09:50
Redakcja: OO

W dniu urodzin Uniwersytetu Śląskiego prezentujemy serię animacji „Secret UŚ”, które przygotowano z myślą o cudzoziemcach uczących się języka polskiego. 

W czterech krótkich filmach zebrano najciekawsze z perspektywy obcokrajowców fakty na temat uczelni oraz miast akademickich Uniwersytetu Śląskiego. Inspiracją do stworzenia animacji były historie osób, które swoją przygodę z Uniwersytetem Śląskim rozpoczynały w Cieszynie w ramach letniej szkoła języka, literatury i kultury polskiej, od 30 lat gromadzącej obcokrajowców z całego świata.

Pierwowzorem głównej bohaterki animacji jest Magdalena Knapik – lektorka języka polskiego w Szkole Języka i Kultury Polskiej, absolwentka Uniwersytetu Śląskiego, od 2004 roku zawodowo związana z uczelnią. Magdalena Knapik, prócz klasycznych zajęć językowych, organizuje i współorganizuje w kraju i za granicą wydarzenia przybliżające cudzoziemcom polskie tradycje, w tym tradycje kulinarne.

Animacje powstały w ramach projektu „Escape room – university edition”, którego celem była promocja uczelni wśród osób zainteresowanych językiem polskim i polską kulturą. Materiały były prezentowane podczas wirtualnych spotkań z osobami z Brazylii, Korei, Uzbekistanu, Azerbejdżanu, Rosji, Białorusi, Ukrainy, USA czy Gruzji.

Link do playlisty

Projekt finansowany przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej w ramach Programu Promocja Zagraniczna.

Logo Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej

grafika promująca projekt: napis „SECRET UŚ – Poznaj sekrety Uniwersytetu Śląskiego”, u góry fragment USiołka, po prawej dinozaur

return to top