Srebrny medal Mistrzostw Polski dla dr. hab. Tomasza Jędrzejki, prof. UŚ

15.09.2021 - 13:27 aktualizacja 16.03.2022 - 12:32
Redakcja: OO
Tagi: osiągnięcia

Od 27 do 29 sierpnia 2021 roku odbywała się trzecia edycja zawodów ABM Jędraszek UltraPark Weekend w Pabianicach, w ramach których rozegrano 13. PZLA Mistrzostwa Polski w biegu na 100 km. Srebrny medal zdobył dr hab. Tomasz Jędrzejko, prof. UŚ z Wydziału Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Na linię mety przybiegł po 7 godzinach, 51 minutach i 9 sekundach, poprawiając tym samym rekord życiowy aż o 54 minuty.

– Stojąc na linii startu, nie myślałem o medalu, byłem skupiony jedynie na wyniku, a celem był czas poniżej 8 godzin – przyznaje naukowiec z UŚ. – Biegłem więc własnym, równym tempem, zgodnym z założeniami. Przez blisko połowę dystansu zajmowałem 9. pozycję. Czułem się jednak dobrze i zacząłem przyśpieszać, zmniejszając stratę do rywali, a 3 km przed metą wiedziałem, że biegnę po medal. Tytuł wicemistrza Polski jest moim największym sukcesem sportowym, a także inspiracją do podejmowania kolejnych wyzwań.

zdjęcie medalu

Medal 13. PZLA Mistrzostw Polski w biegu na 100 km | mat. organizator wydarzenia