Stypendia NAWA dla zagranicznych naukowców na pobyt na Uniwersytecie Śląskim

19.10.2020 - 12:11 aktualizacja 27.10.2020 - 14:58
Redakcja: OO
Tagi: NAWA

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej (NAWA) ogłosiła wyniki drugiej edycji Programu im. Stanisława Ulama, w ramach którego naukowcy z zagranicznych ośrodków są zapraszani do współpracy z polskimi uczelniami i jednostkami naukowymi.

Stypendia otrzymało 76 badaczy – czterech z nich będzie gościć na Uniwersytecie Śląskim:

• Manoj Kumar Solanki (Indie, nauki biologiczne), projekt pt. „Elucidating the mechanisms that shape the spatial architecture of the nucleus in a natural and resynthesised allotetraploid model grass Brachypodium hybridum and their pregenitors”, opiekun: prof. dr hab. Robert Hasterok,
  • Pirko Jalakas (Estonia, nauki biologiczne), projekt pt. „(DEFOG) Deciphering ERA1 gene function in barley using Functional Genomics”, opiekun: dr Agata Daszkowska-Golec, prof. UŚ,
  • Alexander V. Khramov (Rosja, nauki biologiczne), projekt pt. „The lost world of ancient pollinators in the light of advanced microscopic technics”, opiekun: prof. dr hab. Piotr Węgierek,
  • Rocío Pellegrino Vidal (Włochy, nauki chemiczne), projekt pt. „Application of untargeted HPLC to the proteomic analysis of cereals: classification and characterization of stress resistant varieties”, opiekun: prof. dr hab. Beata Walczak.

Celem Programu im. Stanisława Ulama jest zwiększenie stopnia umiędzynarodowienia polskich uczelni i instytucji naukowych. Stypendyści rozpoczną zagraniczne pobyty naukowe w styczniu 2021 roku.

Pipeta i próbówki