Sukcesy sportowe w badmintonie oraz trójboju siłowym

10.06.2021 - 08:11 aktualizacja 10.06.2021 - 13:38
Redakcja: AJS
Tagi: sport

Ponad 240 zawodników z całej Polski wzięło udział w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Seniorów w badmintonie, które odbywały się od 4 do 6 czerwca 2021 roku. Ze strony Uniwersytetu Śląskiego w turnieju uczestniczyła Ewa Lesiuk – pracownik Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu oraz trener sekcji badmintona AZS Uniwersytetu Śląskiego.

Przedstawicielka UŚ zdobyła srebrny medal w kategorii 40+ w grze podwójnej kobiet z J. Herman (ULKS Lotka Olsztyn) oraz srebrny medal w kategorii 40+ w grze mieszanej z R. Bachus (LKS Technik Głubczyce).

Z kolei od 5 do 7 czerwca 2021 roku rozgrywane były Akademickie Mistrzostwa Polski w trójboju siłowym. Podczas zawodów reprezentanci naszej uczelni zajęli trzecią lokatę w klasyfikacji drużynowej uniwersytetów. W grupie uniwersytetów indywidualne trzecie miejsce wywalczył Wiktor Kubis. Zawodnik ten w klasyfikacji generalnej zajął siódmą lokatę kategorii 83 kg.

W zawodach uczestniczyło ośmioro sportowców z UŚ, czworo z nich to debiutanci na tegorocznych Akademickich Mistrzostwach Polski. Pomimo ograniczeń w dostępie do siłowni i klubów sportowych w ostatnich miesiącach nasi zawodnicy sukcesywnie poprawiali swoje wyniki życiowe.

Ośmioro zawodników na podium
Zdjęcie z Indywidualnych Mistrzostw Polski Seniorów w badmintonie. fot. Magdalena Buda