Wydział Nauk Przyrodniczych

Etyka w modzie, czyli jak się ubrać, by mniej szkodzić przyrodzie. Spotkanie z dr Magdaleną Płonką

12.11.2022 - 23:07 aktualizacja 12.11.2022 - 23:07
Redakcja: szczepansamulewicz
Zapraszamy na 80. spotkanie Klubu Myśli Ekologicznej. Tym razem naszym gościem będzie dr Magdalena Płonka – ekspertka w dziedzinie edukacji oraz projektowania mody, wykładowczyni oraz społeczniczka w zakresie ochrony środowiska oraz praw zwierząt.
Na żywo spotykamy się w Tychach, w Mediatece. Możecie też śledzić spotkanie na żywo na naszych kanałach:
-Yuotube –
-Facebok –
Spotkanie poprowadzą:
– prof. Piotr Skubała (Wydział Nauk Przyrodniczych, Uniwersytet Śląski)
– dr Ryszard Kulik (Pracownia na Rzecz Wszystkich Istot)
***GOŚĆ***
MAGDALENA PŁONKA – Autorka pierwszej książki w Polsce o odpowiedzialnej modzie „Etyka w modzie – CSR w przemyśle odzieżowym”. Dziekan Fashion Design & Sustainable Fashion Management na Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie, publicystka oraz visiting professor na uczelniach zagranicznych oraz krajowych, w tym w warszawskiej MSKPU (Międzynarodowa Szkoła Kostiumografii i Projektowania Ubioru), której jest założycielką.
***ORGANIZATORZY***
– Klub Myśli Ekologicznej