Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
Wydział Nauk Przyrodniczych
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

66 Międzynarodowa Wystawa i Giełda Minerałów, Skał i Skamieniałości

15.11.2023 - 08:15 aktualizacja 15.11.2023 - 10:18
Redakcja: szczepansamulewicz

Sosnowiec 18 i 19 listopada 2023

godz. 10 do 17

Jesienna giełda minerałów odbędzie się w dniach 18 i 19 listopada 2023r. na Wydziale Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego. Do Sosnowca przyjadą Wystawcy, Kolekcjonerzy i Sympatycy gemmologii, mineralogii i paleontologii. Na giełdzie można będzie podziwiać kolekcje polskich minerałów, skał, meteorytów i skamieniałości. Wystawcy zaprezentują także minerały i wyroby biżuteryjne pochodzące z różnych części świata. Niektórzy wystawcy oferują swoje własne wyroby jubilerskie wykonane z rzadkich kamieni szlachetnych i półszlachetnych. Zwiedzający będą mogli nie tylko oglądać, ale także zakupić prezentowane na giełdzie minerały, skamieniałości i biżuterię.

Zapraszamy na Wydział Nauk Przyrodniczych UŚ ul. Będzińska 60 w Sosnowcu, gdzie będzie można zobaczyć jak bardzo kolorowy i zróżnicowany jest świat minerałów, jaką formę mają pierwotne rudy popularnych metali oraz kamienie szlachetne. Skamieniałości pozwalają poznać historię rozwoju życia na Ziemi. Meteoryty pozwalają dowiedzieć się jaki jest skład mineralny innych obiektów w naszym Układzie Słonecznym.

W sobotę 18 listopada o godzinie 17.00 zapraszamy na kolejną, 66 Sesję z popularnonaukowymi wykładami o tematyce mineralogicznej i paleontologicznej (wstep wolny)

Program sesji:

„Świat krzemionki“ – Prof. dr hab. Jerzy Żaba (Uniwersytet Śląski, WNP)

Środowisko późnojurajskiej laguny – wizyta w Solnhofen“ – Dr Wojciech Krawczyński (Uniwersytet Śląski, WNP)

 Najgroźniejszy wulkan świata cz II. Zagłada Pompejów. Wyniki najnowszych badań“ – Dr Andrzej Boczarowski (Uniwersytet Śląski, WNP)

Sosnowiec WNP, ul. Będzińska 60 Aula Międzywydziałowa

Zapraszamy

Zobaczysz ciekawe, rzadkie i kolorowe minerały, niepowtarzalną biżuterię oraz unikalne skamieniałości. Poznasz bogactwa Ziemi

Po okresie covid19 jest to pierwsza jesienna giełda organizowana na WNP UŚ, kieruję do Państwa prośbę o rozpropagowanie wśród swoich znajomych informacji o sesji i terminie giełdy: 18 i 19 listopada 2023.

 

  1. Poprzez zamieszczenie na swojej stronie lub przekazanie znajomym informacji na Facebooku: https://www.facebook.com/SosnowieckaGieldaMineralow/
  2. Rozkolportowanie plakatu giełdy w rejonie zamieszkania lub miejscach, które są dla Państwa dostępne dla wywieszenia plakatu. Plakaty można pobrać w pokoju 1204 lub na portierni Wydziału.

 

Z pozdrowieniami

      Jerzy Cabała

     Komisarz wystawy

return to top