Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Wydział Nauk Przyrodniczych
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

67 Międzynarodowa Wystawa i Giełda Minerałów, Skał i Skamieniałości

20.03.2024 - 10:11 aktualizacja 20.03.2024 - 11:52
Redakcja: szczepansamulewicz
Zapraszamy w dniach 23 i 24 marca 2024r. do odwiedzenia Giełdy Minerałów organizowanej w Sosnowcu na Wydziale Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego.

Do Sosnowca przyjadą wystawcy, kolekcjonerzy i sympatycy gemmologii, mineralogii i paleontologii, którzy zaprezentują swoje kolekcje minerałów, skamieniałości oraz wyroby biżuteryjne. Na giełdzie można będzie podziwiać minerały, skały i skamieniałości pochodzące z różnych rejonów Polski. Wystawcy zaprezentują także minerały i wyroby biżuteryjne pochodzące z różnych części świata. Niektórzy wystawcy oferują swoje własne wyroby jubilerskie wykonane z rzadkich kamieni szlachetnych i półszlachetnych. Zwiedzający będą mogli nie tylko oglądać, ale także zakupić prezentowane na giełdzie minerały, skamieniałości i biżuterię.

Odwiedzając w dniach 23 lub 24 marca gmach Wydziału Nauk Przyrodniczych UŚ w Sosnowcu będzie można zobaczyć jak bardzo kolorowy i zróżnicowany jest świat minerałów, jaką formę mają pierwotne rudy popularnych metali oraz kamieni szlachetnych. Skamieniałości pozwolą zapoznać się z historią rozwoju życia na Ziemi. Meteoryty, ich formy i składniki mineralne dostarczą informacji na temat ewolucji Układu Słonecznego oraz zróżnicowania materii kosmicznej.

W sobotę 23 marca o godzinie 17.00 odbędzie się kolejna, 67 Sesja z popularnonaukowymi wykładami o tematyce mineralogicznej i paleontologicznej (wstep wolny). Sosnowiec WNP, ul. Będzińska 60 Aula Międzywydziałowa

Zobaczysz ciekawe, rzadkie i kolorowe minerały, niepowtarzalną biżuterię oraz unikalne skamieniałości. Poznasz bogactwa Ziemi.

Program sesji:

„Skały i lodowce Kilimandżaro“ – Prof. dr hab. Jerzy Żaba (Uniwersytet Śląski, WNP)

 „Najsłynniejsze mineralogiczne lokalizacje Gór Świętokrzyskich“  – Dr Eligiusz Szełęg (Uniwersytet Śląski, WNP)

„Pochodzenie Słowian cz.1“ , pokaz multimedialny – Dr Andrzej Boczarowski (Uniwersytet Śląski, WNP)

 

Zapraszamy

https://www.facebook.com/SosnowieckaGieldaMineralow/

img
return to top