Wydział Nauk Przyrodniczych

90. spotkanie Klubu Myśli Ekologicznej

15.04.2024 - 08:48 aktualizacja 15.04.2024 - 08:48
Redakcja: szczepansamulewicz

Serdecznie zapraszamy na 90. spotkanie KME – tym razem naszym Gościem będzie Robert Rient – dziennikarz, współczesny szaman, aktywista, reportażysta i pisarz. W 2022 r. w reakcji na katastrofę ekologiczną na Odrze założył „Plemię Odry”, inicjując działania na rzecz prawnego uznania osobowości rzeki.
Z okazji Dnia Ziemi, częścią spotkania będzie Koncert dla Ziemi – Mantra Ziemia &Foka: „Są takie pieśni, które niosą miłość do siebie, innych, Ziemi i Wszechświata. Nie słychać ich w radiu, ale można je spotkać przy ogniu, rzekach, drzewach, na kręgach i ceremoniach. Wędrujemy z nimi od lat, wierząc, że autentyczny głos wydobywany z serca jest pokłonem dla piękna Mamy Ziemi, tak hojnie nas obdarowującej”.