Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Wydział Nauk Przyrodniczych
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Biolodzy realizować będą projekt w ramach konkursu MSCA Doctoral Networks 2023!

15.04.2024 - 13:43 aktualizacja 15.04.2024 - 13:43
Redakcja: szczepansamulewicz

Komisja Europejska opublikowała wyniki oceny wniosków w ramach konkursu Działania „Maria Skłodowska-Curie” Doctoral Networks (MSCA DN) 2023.

Projekt „Harnessing the DNA Damage Response to improve plant tolerance to heat stress”, w którym Uniwersytet Śląski w Katowicach jest partnerem znalazł się na liście projektów rekomendowanych do finansowania. W Uniwersytecie Śląskim projektem kierować będzie, wnioskująca o niego, Dr Miriam Szurman-Zubrzycka z Zespołu Genetyki i Genomiki Funkcjonalnej Roślin, Instytutu Biologii, Biotechnologii i Ochrony Środowiska, Wydziału Przyrodniczego.

„Dodatkowo 12 polskich instytucji naukowych oraz 15 z sektora poza akademickiego, w tym z sektora MSP, będzie włączonych w realizację piętnastu sieci doktorskich w roli partnerów w konsorcjach, w tym jednej sieci typu Industrial Doctoral programmes (MSCA DN-ID) i dwóch sieci typu Joint Doctoral programmes. Na konkurs złożono łącznie 1066 wniosków. Do finansowania zarekomendowano 128 projektów, w których kształcić się będzie 1900 doktorantów. To oznacza współczynnik sukcesu na poziomie12%.” (źródło: https://nawa.gov.pl/nawa/aktualnosci/znamy-wyniki-konkursu-msca-doctoral-networks-2023)

return to top