Wydział Nauk Przyrodniczych

92 spotkanie Klubu Myśli Ekologicznej

08.05.2024 - 23:33 aktualizacja 29.05.2024 - 07:38
Redakcja: szczepansamulewicz

Klub Myśli Ekologicznej, Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia, Uniwersytet Śląski w Katowicach i Stacja Kultury Pyskowice zapraszają na 92 spotkanie KME

3 czerwca 2024, godz. 17.30

Stacja Kultury Pyskowice, ul. Wolności 16, Pyskowice

Spotkanie także online na Facebooku oraz na kanale YouTube

Gościem KME będzie Magda Polkowska opowiadaczka historii, bajarka, autorka książek.

Temat: „BAŚNIE LUDÓW ZIEMI DLA WSZYSTKICH POKOLEŃ”

„Od lat wędruję po Polsce i opowiadam/ śpiewam baśnie pod nazwą Baśnie Ludów Ziemi. pochodzę z Gdańska, ale w wieku nastolatki życie zabrało mnie za ocean w podroż do wielu miejsc. Teraz baśnie, które opowiadam nasączone są mądrością Plemiennych Ludów. Tym, czym zostałam obdarowana teraz płynie dalej. Tak nasiona krążą w tym świecie. I są też Pieśni. Uwielbienia. Pieśni dla Wielkiej Tajemnicy. Przeplatają Baśń. Ta wędrówka jest tak naprawdę moją drogą do Siebie. Te Baśnie Ludów Ziemi są jak krople wody.”

Magda Polkowska – ukończyła studia magisterskie na uczelniach Ramapo College (New Jersey) i Institute of Integral Studies (California) na kierunku Ekologia/Antropologia oraz Ekologia i Duch Człowieka. Wykładała na uczelni Ramapo College na wydziale Environmental Studies. Przez trzy letnie sezony była wolontariuszką w Muzeum Narodu Lakotów na rezerwacie Rosebud, South Dakota. Ukończyła również Szkołę Masażu i pracowała w tym zawodzie przez parę lat. W 2009 roku w New Jersey stworzyła Sacred Theater Collective – Teatr Prastarej Sztuki Opowiadania (teatr działał do końca 2012 r.). Od 2013 roku z Baśniami Ludów Ziemi wędruje po Polsce. W 2022 roku wydała pierwszy tom Księgi Baśni Ludów Ziemi. Obecnie pracuje nad drugim tomem Księgi Baśni Ludów Ziemi.

Rozmowę z gościem KME poprowadzą: prof. Piotr Skubała (Wydział Nauk Przyrodniczych, Uniwersytet Śląski, ekolog, akarolog, etyk środowiskowy, edukator ekologiczny, działacz na rzecz ochrony przyrody, aktywista klimatyczny) oraz dr Ryszard Kulik (Pracownia na rzecz Wszystkich Istot, psycholog, aktywista ekologiczny, trener treningu psychologicznego, ekofilozof skoncentrowany na głębokiej ekologii, autor książek i artykułów poświęconych relacji człowiek – przyroda). Kontakt z widzami na Facebooku i YouTube: Barbara Wojtaszek (prezeska Fundacji Klub Myśli Ekologicznej, polonistka i anglistka, edukatorka ekologiczna, aktywistka Śląskiego Ruchu Klimatycznego). Zapraszamy do zadawania pytań gościowi.