Wydział Nauk Przyrodniczych

Prof. Urszula Myga-Piątek ponownie wybrana Przewodniczącą PTG. Dr Michał Sobala w Zarządzie.

27.05.2024 - 11:01 aktualizacja 27.05.2024 - 11:01
Redakcja: szczepansamulewicz
W piątek 10 maja 2024 r. odbyło się Walne Zgromadzenie Delegatów PTG, na którym wybrano nowe władze Polskiego Towarzystwa Geograficznego. Decyzją Walnego Zgromadzenia Delegatów, w kadencji 2024-2028 funkcję Przewodniczącej Polskiego Towarzystwa Geograficznego sprawować będzie ponownie dr hab. Urszula Myga-Piątek, prof. UŚ. Natomiast Zastępcą Sekretarza został dr Michał Sobala. Prof. Urszula Myga-Piątek i dr Michał Sobala są pracownikami Wydziału Nauk Przyrodniczych, prowadzącymi badaniach w ramach Zespołu Badań Krajobrazu. Są także członkami Komisji Krajobrazu Kulturowego PTG.

Ponadto w skład nowego Zarządu PTG wejdą:

• dr hab. Tomasz Wites, prof. UW – Zastępca Przewodniczącej
  • dr hab. Małgorzata Mazurek, prof. UAM – Zastępca Przewodniczącej
  • dr hab. Anita Bokwa, prof. UJ – Zastępca Przewodniczącej
  • dr hab. Michał Kupiec, prof. US – Sekretarz PTG
  • dr Andrzej Soczówka – Skarbnik PTG
  • dr Wioletta Kilar – Zastępca Skarbnika PTG

Polskie Towarzystwo Geograficzne jest  największą organizacją naukową i zawodową geografów, pełni istotną rolę w życiu naukowym, kulturalnym i społecznym zarówno w Polsce, jak i na świecie. W ponad stuletnich dziejach stowarzyszenia prof. Urszula Myga-Piątek jest drugą kobietą pełniącą tę funkcję. W latach 2002–2006 funkcję przewodniczącego PTG pełnił prof. dr hab. Andrzej Tadeusz Jankowski, wybitny profesor Uniwersytetu Śląskiego, geograf i hydrolog. Szczegółowe informacje na temat organizacji dostępne są na stronie: www.ptgeo.org.pl