Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji

Mikołajkowy Bucik

17.12.2019 - 14:02 aktualizacja 17.12.2019 - 14:07
Redakcja: Andrzej Szczurek

W dniu 13.12.2019 r. w przedszkolu „Słoneczna Kraina” na terenie kampusu Uniwersytetu Śląskiego, zostały po raz drugi zorganizowane bezpłatne diagnozy w ramach akcji „Mikołajkowy Bucik”. Podczas spotkania przeprowadzano badania wzroku i słuchu oraz  konsultacje ze specjalistami w zakresie fizjoterapii, psychologii i logopedii. Za główny cel przyjęto rozpowszechnienie idei wczesnego wspomagania rozwoju dziecka oraz zwrócenie uwagi na profilaktykę zaburzeń rozwojowych u dzieci w wieku od 0 do 6 roku życia. Organizatorami akcji byli Fundacja „Słoneczna Kraina Dzieciom” oraz Przedszkole Terapeutyczne „Słoneczna Kraina”.

Wydarzeniu towarzyszyło otwarcie groty solnej przeznaczonej dla podopiecznych przedszkola. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: prezes Fundacji – Krystian Kroczek oraz  prodziekan WSNE – dr hab. Kinga Czerwińska prof. UŚ.