Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

KAMPUS CIESZYn

Kampus jest jednym z najpiękniejszych obiektów uniwersyteckich usytuowanym w niepowtarzalnej atmosferze miasta. Malownicze położenie Cieszyna, bogactwo regionalnej kultury, specyfika miasta granicznego i wiele prestiżowych imprez kulturalnych to wyjątkowe atuty, które czynią to miejsce niepowtarzalnym do studiowania. Wysoki standard kształcenia  zapewnia starannie i funkcjonalnie zagospodarowany kampus, z rozbudowanym zapleczem dydaktycznym i socjalnym, który pozwala poszerzać naszym studentom wiedzę i kompetencje zawodowe.

Kampus Cieszyn to jedno z niewielu miejsc w Polsce, gdzie można bardzo wyraźnie zobaczyć, na czym polega idea miasteczka akademickiego. Ściśle przylegające do siebie uczelnia, akademiki (przystosowane do osób niepełnosprawnych), obiekty sportowe (basen, hala, siłownie, boiska), aula, galeria sztuki, biblioteka, czytelnia, stołówka, nowoczesne centrum konferencyjne czy klub studencki to sieć naczyń połączonych, które tworzą miejsce integracji i współpracy. Cieszyński Kampus to przestrzeń, do której można przylgnąć i zintegrować się z nią. Wspiera rozwój- nie tylko naukowy, ale też społeczny i osobisty. Sprzyjają temu koła naukowe, organizacje studenckie, warsztaty i szkolenia, obozy, imprezy sportowe, targi kariery, wystawy w galerii sztuki, przeglądy filmowe, konferencje na których gościmy wybitnych pedagogów, ludzi kultury i sztuki. Kampus Cieszyn gości uczestników takich imprez jak: Letnia Szkoła Języka i Kultury Polskiej, Akademickie Mistrzostwa Polski w różnych dyscyplinach, festiwale kultury studenckiej (np. Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny, LAG) czy Kino na Granicy.

Kampus Cieszyn jest przestrzenią, która została tak zaaranżowana, żeby ściągać tutaj ludzi, którzy chcą ze sobą być, a nie tylko się uczyć. To miejsce dla ludzi kreatywnych, inicjatywnych i chcących od uczelni czegoś więcej, niż wykształcenia. Uniwersytet to jednak przede wszystkim społeczność akademicka: studenci, wykładowcy i pracownicy administracyjni, którzy wspólnie dążą do tego, żeby uczelnia była tętniącym życiem miejscem, w którym splata się nauka, kultura i sztuka, a które kształtuje klimat miasta i buduje jego tożsamość.

To miejsce o szczególnym znaczeniu w życiu społeczności Cieszyna – formuje tutejszą kulturę, kreuje artystyczny wizerunek miasta i podnosi jakość życia. Inicjatywy studenckie zadomowiły się już na dobre w lokalnym krajobrazie, zaznaczyły swą obecność po obu stronach Olzy i przeniknęły miasto. W Cieszynie- mieście pogranicza i styku kulturowego – jest przestrzeń dla wszystkich. Wiele naszych absolwentów zostaje tutaj, aby kontynuować działalność, którą rozpoczęli jeszcze w czasie studiów, wpisując się tym samym w historię tego miejsca. Ono- jak każdy twór cywilizacyjny- potrzebuje energii, edukacji, zmian i kultury. Kampus Cieszyn jest odpowiedzią na te potrzeby, jest rękami, które kształtują jego obraz i oczami, które widzą perspektywę.

 

Mapa kampusu w CieszynieMapa kampusu w Cieszynie 

return to top