Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji

Hackathon – 24 godzinny maraton programistyczny

22.10.2021 - 14:05 aktualizacja 27.10.2021 - 10:01
Redakcja: Andrzej Szczurek

Wydarzenie ma na celu opracowanie narzędzi webowych, które pozwolą na lepsze zarządzanie treściami cyfrowymi. Czas post pandemiczny wygenerował olbrzymią ilość zasobów edukacyjnych, dobrych praktyk, repozytoriów, podcastów, video itd. Są one rozproszone w różnych miejscach zarówno w zakresie prywatnych stron jak i wśród zasobów instytucjonalnych. Nadmiarowość dostępu do tak wielu informacji prowadzi do problemu jej agregacji: szybkiego pozyskiwania, przetwarzania w sensie selekcji i prezentowania.

Wydarzenie będzie miało charakter spotkania offline. We wtorek, 2 listopada, odbędzie się pierwsze spotkanie online (Zoom) uczestników, aby poznać się nawzajem i rozpocząć tworzenie zespołów.
Hackathon rozpocznie się we wtorek 9 listopada o godz. 9.00 w sali nr 121 gmachu głównego Wydziału Sztuki i Nauk o Edukacji w Cieszynie. Wyniki zostaną ogłoszone w środę 10 listopada około godziny 22.

Oficjalna strona wydarzenia: ⬇⬇⬇

Wydarzenie to jest organizowane w ramach trzeciej edycji międzynarodowego projektu „DigiEduHack”. Inicjatywa odbywa się w ramach Planu Działania Komisji Europejskiej, którego celem jest wyszukanie nowych innowacyjnych rozwiązań na społeczne problemy w zakresie Edukacji Cyfrowej w Europie i poza nią z wykorzystaniem nowych technologii informacyjnych. Działania prowadzone są przez Europejski Instytut Innowacji i Technologii  EIT Climate-KIC i koordynowany przez Uniwersytet Aalto w Finlandii.

DigiEduHack 2021 odbywać się będzie w dniach 9-10 listopada 2021 w Europie i poza nią. W tym roku gospodarzem głównej sceny jest słoweńska prezydencja Rady Unii Europejskiej we współpracy z Międzynarodowym Centrum Badań nad Sztuczną Inteligencją (IRCAI) pod auspicjami UNESCO. Oficjalna strona projektu: digieduhack.com

Hackathon – 24 godzinny maraton programistyczny