Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji

28.04.2023 - 13:23 aktualizacja 28.04.2023 - 13:23
Redakcja: Krzysztof Kasprzyński
Plakat 25. Przegląd Filmowy Kino na Granicy

Przegląd Filmowy Kino Na Granicy / Kino Na Hranici ma w tym roku już 25 edycję, a Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji jest partnerem tego wydarzenia. Jest to największy przegląd filmów z Polski, Czech i Słowacji, któremu towarzyszą koncerty, wystawy, dyskusje i spotkania z twórcami oraz warsztaty. Wśród filmów można zobaczyć m.in. „Dzień i Noc” w reżyserii Katarzyny Machałek i Łukasza Machowskiego, unikatowe, plastyczne, malarskie dzieło filmowe, czerpiące wizualne inspiracje zarówno od holenderskiego malarza Jana Vermeera, jak i współczesnej polskiej ilustratorki Joanny Concejo, czy twórcy filmowego Andrieja Tarkowskiego. W głównej roli wystąpiła Sandra Korzeniak, gwiazda filmu „Żeby nie było śladów”, a muzykę do filmu skomponował światowej klasy kompozytor z Wenezueli, Nascuy Linares, którego wcześniejszy film „W objęciach węża”, był nagrodzony w Cannes i nominowany do Oscara. Polsko-brytyjska koprodukcja zabiera widzów w podróż na Roztocze i opowiada dwie historie o kobiecej przyjaźni oraz towarzyszącej jej magii.

Pokaz filmu odbędzie się w niedzielę 30.04 o godzinie 10:00 w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie.