Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Współpraca z Okręgowym Ośrodkiem Wychowawczym w Pszczynie Łące

18.03.2024 - 09:27 aktualizacja 18.03.2024 - 09:29
Redakcja: Andrzej Szczurek
29.02.2024r. na Wydziale Sztuki i Nauk o Edukacji zainicjowano współpracę z Okręgowym Ośrodkiem Wychowawczym w Pszczynie Łące, reprezentowanym przez Macieja Pazia – dyrektora ośrodka, który w tym dniu wygłosił wykład dla studentów kierunków pedagogicznych na temat założeń i funkcjonowania ośrodka.
Podczas spotkania prodziekan ds. kształcenia i studentów – dr Ilona Fajfer-Kruczek zaprezentowała profil kształcenia na kierunkach o specjalności pedagogika resocjalizacyjna oraz potrzebę współpracy w polu praktyki resocjalizacyjnej. Specyfikę działań artystycznych na wydziale oraz możliwości oddziaływań w oparciu sztukę przedstawiła prodziekan ds. współpracy z interesariuszami dr hab. Natalia Pawlus, prof. UŚ. Opieka nad współpracą na polu dydaktycznym oraz naukowym ze strony wydziału objął dr Łukasz Kwadrans, prof. UŚ. W spotkaniu brała udział również dr Dorota Prysak – wydziałowy koordynator do współpracy z szkołami i interesariuszami.
OOW w Pszczynie Łące jest placówką resocjalizacyjną przeznaczoną dla nieletnich chłopców. Posiada nowoczesną infrastrukturę oraz szerokie zaplecze wsparcia wychowanków. Program ośrodka oparty jest na wiedzy akademickiej, doświadczeniu kadry oraz współpracy z interesariuszami zewnętrznymi w nurcie twórczej resocjalizacji.
return to top