Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji

Konferencja „Wokół niepełnosprawności i edukacji włączającej”

11.04.2024 - 14:23 aktualizacja 11.04.2024 - 14:23
Redakcja: Andrzej Szczurek

W Zespole Szkół nr 6 im Króla Jana III Sobieskiego w Jastrzębiu Zdroju w dni 10 kwietnia 2024 r. odbyła się konferencja szkoleniowa „Wokół niepełnosprawności i edukacji włączającej” skierowana do dyrektorów szkół, pedagogów, psychologów, nauczycieli wspomagających. Podczas spotkania odbyła się „Lekcja inkluzji na żywo” – koncert z udziałem osób pełnosprawnych i niepełnosprawnych jako przykład dobrych praktyk. Po części koncertowej odbyły się wykłady:

– „Podstawowe założenia edukacji włączającej oraz praktyczne rozwiązania w tym zakresie” – dr Dorota Prysak.

– „Kilka słów wokół dostępności dla osób z niepełnosprawnością” – dr Magdalena Bełza-Gajdzica.

Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji był współorganizatorem. Studentki pedagogiki specjalnej oraz pedagogiki o specjalności pedagogiki korekcyjnej uczestniczyły w całym wydarzeniu.