Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Wydział Teologiczny
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024
Zasady publikowania prac naukowych Zasady publikowania prac naukowych

Prace naukowe pracowników Wydziału Teologicznego publikowane są w Wydawnictwie Uniwersytetu Śląskiego (dotacja statutowa i granty), w Wydawnictwie Księgarnia Świętego Jacka (dotacja Archidiecezji) a także w innych wydawnictwach.
1. Publikowanie w Wydawnictwie Uniwersytetu Śląskiego podlega zasadom przedstawionym na stronie własnej Wydawnictwa: wydawnictwo.us.edu.pl, dział „dla Autora”.
2. Publikowanie w jednej z serii wydawniczych WTL, wydawanych w Wydawnictwie KSJ lub w innych: odnowiony opis procedur jest następujący:

Należy kontaktować się z redaktorem serii:

  • Studia i Materiały WTL US – ks. dr hab. Bogdan Biela, prof. UŚ
  • Studia Antiquitatis Christianae. Series Nova – ks. dr hab. Andrzej Uciecha, prof. UŚ
  • Kościół w Trzecim Tysiącleciu – ks. prof. dr hab. Andrzej Żądło

Prosimy pamiętać o standardach redakcyjnych obowiązujących na WTL UŚ:

info_dla_autorów publikujących w Wydwnictwie UŚ

Organizacja konferencji naukowych Organizacja konferencji naukowych

Prosimy o zapoznanie się z obowiązującymi przepisami, zasadami i procedurami obowiązującymi w Uniwersytecie Śląskim, dotyczącymi organizowania konferencji naukowych w Uniwersytecie Śląskim i procedurą ich rozliczania.

Wyjazdy naukowe i dydaktyczne Wyjazdy naukowe i dydaktyczne

Wyjazdy zagraniczne
Wszystkie informacje na temat służbowych wyjazdów pracowników Wydziału zagranicę można znaleźć na stronie internetowej Uczelni:

https://us.edu.pl/pracownik/sprawy-miedzynarodowe/mobilnosc-miedzynarodowa/

 

INFORMACJA

Z dniem 29 listopada 2022 roku obowiązuje nowe rozporządzenie: Rozporządzenie Ministra Rodziny i Polityki Społecznej z dnia 25 października 2022 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie należności przysługujących pracownikowi zatrudnionemu w państwowej lub samorządowej jednostce sfery budżetowej z tytułu podróży służbowej zmieniające stawki diet i noclegów w trakcie delegacji zagranicznych.

Prosimy o uwzględnienie nowych stawek planując mobilności międzynarodowe.

Uwaga:

Od 1 lipca 2022 roku zakup biletów lotniczych, kolejowych, autobusowych i promowych, a także wizowania paszportów relizują:

POLSKIE LINIE LOTNICZE LOT SA z siedzibą w Warszawie, ul. Komitetu Obrony Robotników 43, 02-146 Warszawa,

i podwykonawcę: LOT TRAVEL sp. z o.o., ul. Komitetu Obrony Robotników 43, 02-46 Warszawa

Zalecaną formą korespondencji z  PLL LOT SA jest droga mailowa.

 

Przyjazd gości z zagranicy
Wszystkie informacje na temat przyjazdów gości z zagranicy można znaleźć na stronie internetowej Uczelni: https://us.edu.pl/pracownik/sprawy-miedzynarodowe/mobilnosc-miedzynarodowa/przyjazdy-z-zagranicy/

Wyjazdy krajowe
Należy zapoznać się z „Instrukcją w sprawie należności związanych z podróżami służbowymi pracowników i wyjazdami osób niebędących pracownikami UŚ i podróżami gości krajowych oraz zasad ich rozliczania” wprowadzoną Zarządzeniem Rektora UŚ nr 71/2021.

W celu złożenia wniosku o wyjazd krajowy należy przygotować dane, wypełniając odpowiednio formularz i (jeśli jest taka potrzeba) wniosek o wyrażenie zgody na użycie samochodu prywatnego.

Dodatkowe informacje dla wyjeżdżających:

1. Środek transportu.
a) PKP, PKS
– zwrot kosztów przejazdu następuje w wysokości ceny biletu
– rozliczenie kosztów przejazdu odnosi się do wydatku rzeczywistego z uwzględnieniem ulg przysługujących pracownikowi
– potwierdzeniem tych rzeczywistych kosztów są bilety załączone do rozliczanej delegacji
– nie jest zwracana dodatkowa opłata za bilet zakupiony w pociągu u konduktora
– w sytuacji, gdy pracownik nie załączy biletów do delegacji nie zostaną zwrócone koszty przejazdu
b) Samochód prywatny
– przed wyjazdem należy złożyć do Dziekana Wydziału wniosek o wyrażenie zgody na użycie samochodu prywatnego
– zwrot kosztów przysługuje za przejazd najkrótszą trasą, zgodnie z mapą samochodową, w wysokości stanowiącej iloczyn faktycznie przejechanych kilometrów i stawki za jeden kilometr przebiegu (40% stawki ministerialnej)
– po powrocie należy sporządzić ewidencję przebiegu pojazdu
W przypadku samowolnej zmiany przez pracownika środka transportu nie należy się zwrot kosztów przejazdu.

2. Rozliczanie diet
– należność z tytułu diet przysługuje za czas podróży służbowej, liczony od momentu jej rozpoczęcia (godziny wyjazdu) do momentu jej zakończenia (godziny powrotu)
– dieta nie przysługuje, gdy w czasie podróży służbowej zapewniono pracownikowi całodzienne wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja). W przypadku, gdy taka sytuacja miała miejsce pracownik powinien na druku delegacji napisać: Zapewniono całodzienne wyżywienie.
– Uniwersytet Śląski nie rozlicza dołączonych do delegacji faktur, rachunków za usługi gastronomiczne (wyżywienie).

3. Załączniki dołączane do druku rozliczenia podróży służbowej
Wszystkie wydatki poniesione podczas wyjazdu służbowego należy właściwie udokumentować. Podstawą zwrotu kosztów mogą być:
a) oryginał faktury VAT wystawionej na:
Uniwersytet Śląski w Katowicach
ul. Bankowa 12
40-007 Katowice
NIP 634-019-71-34
b) bilet PKP, PKS

4. Opisywanie faktur
a) Faktura za nocleg
Faktura za nocleg [ze śniadaniem/bez śniadania] w dniach [data noclegu] podczas konferencji [tytuł] zorganizowanej przez [nazwa instytucji] w dniach [data konferencji] w [miejscowość]. Organizator nie zapewnił noclegu. Zapłacono ze środków własnych / Do zapłacenia [źródło finansowania].
b) Opłata konferencyjna
Opłata konferencyjna za udział w [tytuł konferencji] zorganizowanej przez [nazwa instytucji] w dniach [data konferencji] w [miejscowość]. Organizator [zapewnił nocleg, wyżywienie / nie zapewnił noclegu/wyżywienia]. Zapłacono ze środków własnych / Do zapłacenia [źródło finansowania].
c) Inne
Faktura za [dokładny opis faktury].
Zapłacono ze środków własnych / Do zapłacenia [źródło finansowania].

5. Rozliczanie podróży krajowej
Po zakończeniu podróży krajowej pracownik zobowiązany jest rozliczyć koszty podróży w jednostce organizacyjnej Uczelni. Kompletną dokumentację podróży krajowej (bilety, faktury, ewidencję przebiegu pojazdu) należy złożyć w Biurze Organizacyjnym Wydziału w terminie 7 dni od dnia zakończenia podróży krajowej.

Sylabusy Sylabusy

Pracownik wyznaczony do prowadzenia danych zajęć w nadchodzącym roku akademickim przygotowuje sylabus. Opiera się przy tym na opisie modułu wziętym z obowiązującego programu kształcenia. Sylabus należy rozumieć jako przewidzianą na dany cykl dydaktyczny konkretyzację opisu modułu. Sylabus należy sporządzić i wprowadzić go do systemu USOSweb lub potwierdzić aktualność informacji już zamieszczonych w systemie w ciągu pierwszych czterech tygodni danego semestru (niezależnie od tego, w którym semestrze odbywają się zajęcia).
Szczegółowe informacje można znaleźć w Zarządzeniu nr 6 Rektora UŚ w Katowicach z dnia 19 stycznia 2015 r. w sprawie wprowadzenia Karty kierunku oraz elektronicznych sylabusów w UŚ: http://bip.us.edu.pl/zarzadzenie-nr-62015

Protokoły Protokoły

Zgodnie z Zarządzeniem nr 101 Rektora UŚ z 4 lipca 2017 r. w sprawie ustalenia jednolitych procedur administracyjnych dotyczących obsługi toku studiów z wykorzystaniem systemu USOS przypominamy, że pracownicy prowadzący zajęcia dydaktyczne mają obowiązek wypełniać protokoły elektroniczne za pomocą systemu USOSweb.

Zasady obsługi:
1. Należy niezwłocznie wpisywać oceny do protokołów w systemie USOSweb.
2. Następnie zatwierdzić protokoły po zakończeniu wpisywania ocen (§ 25 ust. 7 i 8 Regulaminu studiów). Pracownicy nie muszą już drukować protokołów zaliczeń i egzaminów.
3. Do końca sesji poprawkowej należy wpisać „dwóję dziekańską” (§ 24 Regulaminu studiów).
Ostateczny termin zamknięcia protokołów to koniec sesji poprawkowej, czyli odpowiednio 15 marca (I semestr) i 30 września (II semestr), zgodnie z organizacją roku akademickiego.

Instrukcja wypełniania protokołów w systemie USOSweb.

Prace dyplomowe (system APD) Prace dyplomowe (system APD)

Proces dyplomowania został Zarządzeniem Rektora UŚ związany z systemem APD. Prosimy stosować się do przygotowanych instrukcji, które znajdują się tutaj: dla promotora, dla recenzenta lub wprost na stronie Archiwum Prac Dyplomowych

return to top